کد مطلب: 46206

افزایش دبی رودخانه‌های مرز شرقی کشور تکذیب شد

یک منبع آگاه در وزارت نیرو گفت: در روزهای اخیر هیچ تغییر محسوسی در دبی رودخانه هیرمند واقع در استان سیستان و بلوچستان دیده نشده است.

یک منبع آگاه در وزارت نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن تکذیب خبر افزایش دبی رودخانه‌های مرز شرقی کشور گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی که از افزایش دبی رودخانه هیرمند در مرز افغانستان خبر می‌دهد، مربوط به 2 سال گذشته و سیل شرق کشور است.

این منبع آگاه ضمن تکذیب افزایش دبی رودخانه هیرمند گفت: در روزهای اخیر هیچ تغییر محسوسی در دبی رودخانه هیرمند واقع در استان سیستان و بلوچستان دیده نشده است.

*سد کمال‌خان به حجم مرده رسیده است

وی با اشاره به پایش میزان آب پشت بند کمالخان بر روی رودخانه هیرمند گفت: میزان آب پشت سد کمال‌خان به مقدار حجم مرده رسیده و اساسا در حال حاضر امکان رهاسازی آب در رودخانه هیرمند وجود ندارد.

این منبع موثق در پایان، اشاره کرد: میزان حق آبه ایران بر اساس قراردادهای بین‌المللی محفوظ بوده و ایران با ابزار تعامل به دنبال پیگیری قراردادهای بین‌المللی است.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر، فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که خبر از افزایش دبی رودخانه هیرمند می‌داد، اما شخص منتشر کننده فیلم نیز در ویدیویی نسبت به تکذیب خبر افزایش دبی هیرمند و مرتبط بودن این فیلم با سیل 2 سال پیش سیستان و بلوچستان خبر داد.

منبع:فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار