کد مطلب: 47576

بررسی بازارهای مالی ۷ مهر ۱۴۰۰

ادامه روند صعودی بورس درماه مهر، عبور دلار از مرز ۲۸هزار تومان

بورس در آخرین روز کاری این هفته نیز روند صعودی پاییزی خود را حفظ کرد و با صعود ۱۱٬۵۸۶واحدی به رقم یک میلیون ۴۳۷ هزار واحدی رسید و ۰.۸۱درصد رشد داشت. شاخص هم وزن نیز ۱٬۲۴۹واحد رشد داشت و ۴۲۰٬۷۷۹واحد شد. نمادهای پارسان ، وغدیر و شپدیس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند و نمادهای کچاد ، اخابر و برکت نیز بیشترین تاثیر منفی را داشتند.

امروز نیز ۲میلیارد تومان پول سهامداران حقیقی از بازار خارج شد ضمن آنکه صف‌های خرید نیز ۴۲۵میلیارد تومان شد و در مقابل صف فروش نیز ۲۶۹میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز امروز رشد ۱۰۰واحدی داشت و به رقم ۲۰٬۹۶۰واحد رسید.

WhatsApp Image 2021-09-29 at 21.50.25

 

بازار ارز

دلار امروز مجددا مرز ۲۸هزار تومان را پشت سر نهاد و با افزایش ۵۴۹تومانی به رقم ۲۸٬۲۳۰تومان رسید. یورو نیز۳۶۷ تومان صعود قیمتی داشت  ۳۲٬۸۰۰تومان شد. درهم نیز ۱۵۵تومان افزایش یافت و ۷٬۶۹۰تومان ارزش‌گذاری شد. یوآن چین نیز ۴٬۳۸۵ تومان خرید و فروش شد که اقزایش ۹۰تومانی را تجربه کرد. لیر ترکیه نیز با ۶۰تومان افزایش قیمت ۳٬۱۸۰تومان شد.

 

سکه و طلا

در بازار جهانی هر اونس شمش طلای ۲۴عیار ۱۷۳۸دلار شد . همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار تهران نیز با افزایش حدود ۱۶هزار تومانی به یک میلیون ۱۶۱هزار تومان رسید.

سکه امامی نیز مجددا در بالای مرز ۱۲میلیونی قرار گرفت و در آخرین معاملات امروز ۱۲میلیون ۹۳هزار تومان شد. سکه تمام بهار آزادی نیز ۱۵۳هزار تومان گران شد و ۱۱میلیون ۵۰۲هزار تومان قیمت گرفت. نیم سکه ۶میلیون ۵۰هزار تومان ،ربع سکه ۳ میلیون ۶۰۰هزار تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی ۲میلیون ۲۰۰هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای رمزنگاری شده هچنان با نوسان روبرو هست با این حال ارزهای اصلی امروز با رشد اندکی همراه بودند، بنابراین و تا ساعت ۱۶چهار شنبه ۷مهرماه به وقت تهران بیت‌کوین با ۰.۵۲درصد افزایش ۴۲٬۲۶۷دلار شد. اتریوم همچنان کمتر از ۳هزار دلار است و با افزایش اندک ۰.۱۲درصدی ۲٬۹۲۹دلار شد. کاردانو نیز ۲.۱۳دلار قیمت گرفت تا افت ۰.۴۱درصدی داشته باشد. سولانا ۲.۲۵ درصد افزایش یافت و ۱۳۸دلار شد. ریپل ۹۲سنت خرید و فروش شد و داج کوین نیز همچنان ۲۰سنت معامله می‌شود. پولکادات ۲۸.۳۴دلار ، بایننس‌کوین ۳۷۱دلار ، بیت‌کوین کش ۴۹۴دلار و لایت کوین ۱۴۸دلار دیگرارزهای این بازار بودند.

ارزش کل بازار رمزارزها نیز با توجه به رشد ارزهای اصلی بازار ۱.۳درصد افزایش داشت و ۱.۹۶تریلیون دلار شد.

WhatsApp Image 2021-09-29 at 21.50.26

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار