کد مطلب: 50779

نماد «وپاسار» الگوی موفقیت در بازار سرمایه

بر اساس گزارش ماهانه ارسال شده شرکت در سایت کدال درآمد تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۵,۴۱۱ میلیارد ریال بوده که نسبت به ۱۸,۲۴۸ ریال دوره مشابه در سال ۱۳۹۹، به میزان ۱۴۹ درصد رشد داشته است.

بانک پاسارگاد، به‌عنوان شرکت سهامی‌‎عام است که در سال ۱۳۸۴ تأسیس و از سال ۱۳۹۰ با نماد «وپاسار» در فهرست بورس اوراق‌بهادار تهران قرار گرفته‌است. به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، بانک پاسارگاد توانسته‌است در میان بانک‌های خصوصی ایران، عملکرد درخشانی در بخش‌های مختلف از خود نشان دهد.


در ادامه به بررسی عملکرد ماهانه بانک پاسارگاد می‌پردازیم.

 

بر اساس گزارش ماهانه ارسال شده شرکت در سایت کدال، درآمد تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰، مبلغ ۴۵,۴۱۱ میلیاردریال بوده که نسبت به ۱۸,۲۴۸ میلیاردریال دوره مشابه در سال ۱۳۹۹، به میزان ۱۴۹‌درصد رشد داشته است. درمجموع در ۱۱ ماهه سال جاری، کل درآمد تسهیلات اعطایی بانک، به ۳۵۱,۶۷۶ میلیاردریال رسیده که نسبت به درآمد ۱۸۵,۶۰۳ میلیاردریالی سال ۱۳۹۹ از رشدی ۸۹‌درصدی برخوردار بوده است.

 

thm_502_82199_135

هم‌چنین سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری نیز نسبت به دوره مشابه رشدی قابل‌توجه داشته و در بهمن‌ماه سال جاری با ۳۲,۶۶۸ میلیاردریال سود حاصل از سپرده‌های سرمایه‌گذاری نسبت به ماه گذشته، ۲۰ درصد افزایش و تسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایشی ۱۱۴‌درصدی را تجربه کرده‌است. درمجموع در ۱۱ ماهه سال جاری، کل سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک، ۲۴۹.۱۰۱ میلیاردریال بوده که نسبت به سود سپرده‌های ۱۴۱.۴۵۱ میلیارد ریالی سال ۱۳۹۹ از رشدی ۷۶ درصدی برخوردار بوده‌است.

 

thm_193_82200_492

 

بر اساس پیش‌بینی، بانک پاسارگاد تا پایان سال ۱۴۰۰، درآمد تسهیلات اعطایی ۳۴۲.۲۰۰ میلیاردریالی را در ۱۲ ماهه برای خود متصور شده، که تاکنون و در ۱۱ ماه، از پیش‌بینی عبورکرده و درآمد ۳۵۱,۶۷۱ میلیاردریالی را کسب کرده است. در همین راستا این بانک، سود خالص ۱۰۲.۹۰۰ میلیاردریالی را برای خود متصور شده و به ازای هر سهم، سودی معادل ۱.۵۷۱ ریال را درنظرگرفته که با توجه به عملکرد خوب بانک نسبت به بودجه درنظرگرفته‌شده، سود خالص بالاتری نسبت به پیش‌بینی را می‌توان برای این بانک پیشرو تصور کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار