کد مطلب: 50734

نقشه روس‌ها برای مقابله با تحریم «مستر کارت»

برخی از بانک‌های روسی می‌گویند احتمالاً کارت‌هایی با نشان مشترک صادر خواهند کرد... این کارت‌های جدید سیستم‌های Mir روسیه و UnionPay چین را به هم متصل می‌کند. این ترفند، گزینه پرداخت را برای خرید و برداشت پول نقد در خارج از کشور فراهم می‌کند.

اسبر بنک و آلفا بنک، از جمله بانک‌هایی هستند که در حالی بررسی این گام هستند. به گفته یکی از مدیران این بانک است: «اسبر بنک، در حال بررسی امکان صدور کارت‌های مشترک [میر] و [یونیون پی] است. متعاقباً اخبار مرتبط را به اطلاع می‌رسانیم.»

 

آلفا بنک گفت: «ما در حال حاضر مشغول راه‌اندازی کارت‌های مبتنی بر یونیون پی هستیم.» در تماسی که با مرکز تینکاف بنک برقرار شد نیز پاسخ‌دهنده اعلام کرد که آنجا هم برنامه‌های مشابهی را در نظر گرفته‌اند.

 

در حال حاضر برخی از بانک‌های روسیه سیستم یونیون پی را اجرا می‌کنند. از جمله این بانک‌ها «راسل‌خوز بنک»، «بانک پوچتا»، «گازپروم بنک»، «بانک سن پیترز‎بورگ»، «پرامپزویاز بنک»، «بانک توسعه منطقه‌ای روسیه» که با عنوان VBRR نیز شناخته می‌شود، «پریمسوتس بنک»، «زنیت» و «سوو کام بنک» هستند.

 

پوتین به سوی پکن می‌رود؟

 

UnionPay چین، یک سیستم پرداخت بین‌المللی است که در سال ۲۰۰۲ تأسیس شده. این سیستم در ۱۸۰ کشور از جمله سوئیس، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، مکزیک، قبرس، تایلند، هند، اسرائیل، پرتغال، کروواسی، لهستان، صربستان، مجارستان و اتریش پذیرفته شده است.

 

ویزا و مستر کارت اعلام کردند که در چند روز آینده فعالیت خود را در روسیه محدود خواهند کرد. بانک‌های روسی معتقدند کارت‌های ویزا و مستر کارتِ صادر‎شده توسط بانک‌های روسیه، این امکان را دارند که هم در روسیه و هم در سایر کشورها تا حدوداً ۳ روز کارایی داشته باشد. پس از آن هم این کارت‌ها در داخل روسیه قابل استفاده خواهند بود. دلیلش هم اینکه تراکنش‌های آنها توسط اپراتور ملی روسیه انجام می‌شود... اما دیگر برای پرداخت‌های خارج کشور پذیرفته نخواهند شد.

 

 

#روزنامه اینترنتی فراز #سایت فراز

 

 

مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار