کد مطلب: 49476

بررسی بازارهای مالی ۶ دی ۱۴۰۰

شاخص در آنسوی مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی، بازگشت بیت کوین ۵۰ هزار دلاری

امروز شاخص سهام با تکیه بر سهام خودرویی و پالایشگاهی توانست مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی عبور کرد و وارد کانال بالاتر شد. بازار ارز در روز دو شنبه با تغییر قیمت محسوسی روبرو نبود و در بازار تهران دلار آمریکا ۲۹٬۹۰۰ تومان شد. ارزهای دیجیتال و رمزارزها با افزایش ارزهای مطرح مواجه بودند به طوریکه بیت کوین با افزایش ۱/۵۹ درصدی روبرو شد و ۵۰٬۸۱۷ دلار شد.

بورس

 

امروز شاخص سهام با تکیه بر سهام خودرویی و پالایشگاهی توانست مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی عبور کرد و وارد کانال بالاتر شد.  به رغم تمام تحولات مثبت بورس اما هنوز سهامداران حقیقی ترجیح می‌دهند که سرمایه‌های خود را از بازار سهام خارج کنند. بازار بورس در دوشنبه ششم دیماه با صعود ۱/۱۸ درصدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برسد و افزایش    ۱۶٬۳۰۲ واحدی را تجربه کند . شاخص هم‌وزن هم ۵٬۶۳۷ واحد رشد داشت و به ۳۶۵٬۳۸۳ واحد رسید. نمادهای «فملی» ، «فولاد» و «کچاد» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «فارس» ، «کویر» و «شفن» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد «شسینا» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «غنوش» بیشترین کاهش درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

امروز بازار شاهد خروج ۲۱۴ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۱۶۷ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۰۹ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز به رقم ۱۸٬۷۱۹واحد رسید تا افزایش ۶۲  واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

 

بازار ارز در روز دو شنبه  با تغییر قیمت محسوسی روبرو نبود و تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۲۹٬۹۰۰  تومان شد. یورو نیز  ۳۳٬۸۰۰ تومان خرید و فروش شد . پوند انگلیس ۳۹٬۵۰۰ تومان و درهم امارات ۸٬۲۰۰ تومان شدند و  لیر ترکیه ۲٬۶۵۰ تومان معامله شد.

 

سکه و طلا

امروز و در نخستین روز کاری  بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۸۰۵  دلار رسید . در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸عیار طلا و یک میلیون و ۲۹۲ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۳ میلیون ۸۶  هزار تومان شد. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۸۰۰  هزار تومان معامله شد. نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۶ میلیون ۸۲۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان شدند . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با افزایش ارزهای مطرح طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه بود به طوریکه تا ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه بیت کوین با افزایش ۱/۵۹ درصدی روبرو شد و ۵۰٬۸۱۷ دلار شد. اتریوم  ۰/۳۹ درصد گران شد و به رقم  ۴٬۰۶۱  دلار رسید. بایننس کوین ۵۴۸ دلار شد. پولکادات هم ۷/۲۱  درصد رشد قیمت داشت و۳۱/۵  دلار شد.

مجموع بازار رمزارها با ۲/۲ درصد افزایش به ۲/۵۴  تریلیون دلار رسید.

کریپتو ۶ دی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار