کد مطلب: 49296

بررسی بازارهای مالی ۲۹ آذر ۱۴۰۰

بسته حمایت از بورس در ستاد اقتصادی، سقوط دوباره بیت‌کوین و اتریوم

امروز بازار تحت تاثیر تصویب بسته ۱۰ بندی حمایتی ستاد اقتصادی دولت بود و بازار توانست دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد برسد. بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمتها همراه بود و اکثر ارزها سرخپوش بود .بدین ترتیب تا ساعت ۱۶:۰۰ بیت کوین با نزول ۲/۵۶ درصدی روبرو شد و ۴۵٬۸۸۰ دلار شد. اتریوم ۳/۵۷ درصد کاهش یافت و به رقم ۳٬۷۸۳ دلار رسید.

بورس

 

امروز بازار تحت تاثیر  تصویب بسته ۱۰ بندی حمایتی ستاد اقتصادی دولت بود و بازار توانست دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد برسد. البته چند روزیست که شاخص در حالت رفت آمد بین این کانال و کانال پایینتر است با این حال بازار بورس در آخرین دوشنبه آذرماه   هفته با رشد ۹٬۸۴۱ واحدی روبرو بود  تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد برسد و رشد ۰/۷۶ درصدی را تجربه کند. شاخص هم‌وزن هم ۴۰۶ واحد افزایش داشت و به ۳۴۳٬۹۰۱ واحد رسید. نمادهای «پارسان»، «فولاد» و «فارس» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «کبورس» ، «کالا» و «برکت» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد «وبملت» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «خنصیر» بیشترین کاهش درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

امروز بازار شاهد خروج ۲۶۰  میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۱۲۹ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۶۹ میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز به رقم ۱۸٬۴۳۶ واحد  رسید تا کاهش ۹  واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

 

با توجه به اخبار سیاسی رسیده بازار ارز در دوشنبه ۲۹ آذر با افزایش اکثر ارزها  روبرو بود و تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار به ۳۰ هزار تومان شد. یورو نیز به حدود ۳۴,۱۴۰ تومان خرید و فروش شد . پوند انگلیس ۴۰ هزار تومان و درهم امارات  ۸٬۲۲۰  شدند . لیر ترکیه ۱٬۸۲۰ تومان خرید و فروش شد.

 

سکه و طلا

امروز و با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۷۹۸  دلار ماند اما در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار طلا و یک میلیون و ۲۸۵ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۳ میلیون ۹۳  هزار تومان شد تا ۷۲ هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۵۸۳ هزار تومان شد. نیم سکه ۳۰ هزار تومان و ربع سکه ۲۵ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۷۸۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۷۸۰ شوند . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمتها همراه بود و اکثر ارزها سرخپوش بود .بدین ترتیب تا ساعت ۱۶:۰۰ بیت کوین با نزول ۲/۵۶ درصدی روبرو شد و ۴۵٬۸۸۰  دلار شد. اتریوم ۳/۵۷ درصد کاهش یافت و به رقم  ۳٬۷۸۳ دلار رسید. بایننس کوین ۴/۰۲ درصد کاهش یافت و ۵۱۲ دلار شد.  کاردانو حدود ۴/۰۲ درصد ارزش خود را از دست داد و ۱/۲۲ دلار شد. ریپل هم ۰/۸۴۱ دلار شد

مجموع بازار رمزارزها با  ۲/۵۳ درصد کاهش به ۲/۲۵تریلیون دلار رسید.

کریپتو ۲۹ آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار