کد مطلب: 49276

بررسی بازارهای مالی ۲۸ آذر ۱۴۰۰

نزولی شدن دوباره شاخص، کاهش قیمت دلار ، سکه و طلا

در آخرین یکشنبه آذرماه هم اوضاع برای بورس مناسب نبود و هر چه که بورس در روز گذشته به دست آورد را امروز از دست داد و مجددابه کانال یک میلیون ۲۰۰ هزار واحدی عقب نشست. بازار ارز امروز یکشنبه روند نزولی به خود گرفت به طوریکه دلار،یورو و پوند به یک کانال پایینتر رفتند، بدین ترتیب در بازار تهران دلار ۲۹٬۸۵۰ تومان معامله شد.بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ساعت گذشته با افزایش برخی ارزها و کاهش برخی دیگر همراه بود با این حال افزایش قیمت حدود ۷ درصدی «ترا» سبب شد تا این رمزارز مجددا در بین ۱۰ رمزارز برتر قرار گیرد.

بورس

 

در آخرین یکشنبه آذرماه هم اوضاع برای بورس مناسب نبود و هر چه که بورس در روز گذشته به دست آورد را امروز از دست داد و مجددابه کانال یک میلیون ۲۰۰ هزار واحدی عقب نشست. این عقب‌نشینی بیشتر متاثر از نمادهای پالایشی و بانکی بود که اغلب قرمزپوشان امروز بازار را تشکیل می‌دادند. بدین ترتیب  امروز بازار  ۱۳٬۸۷۰ واحد از ارزش خود را از دست داد تا به سطح یک میلیون ۲۹۱ هزار واحدی برسد و افت ۱/۰۶ درصدی را تجربه کند. شاخص هم وزن نیز یک درصد کاهش یافت تا به رقم ۳۴۳٬۴۹۳ واحد برسد. امروز  در بازار امروز نمادهای «فولاد»، «شستا» و «فملی» بیشترین اثر منفی را بر بازار نهادند و از سوی دیگر نمادهای «فارس»، «شپدیس» و «کنور» بیشترین اثر مثبت را بر بازار گذاشتند. نماد «غمارگ» بیشترین درصد رشد قیمت و نماد «غاذر» بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

امروز مجددا شاهد خروج ۴۱۴ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند تا برای هفدهمین روز کاری متوالی شاهد خروج حقیقی‌ها از بازار باشیم. همچنین میزان صف های خرید ۲۴ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۲۰۶ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز ۱۳۷ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۸٬۴۴۹ واحد رسید.

 

 بازار ارز

 

 بازار ارز امروز یکشنبه روند نزولی به خود گرفت به طوریکه دلار،یورو و پوند به یک کانال پایینتر رفتندبدین ترتیب تا ساعت ۱۴  در بازار تهران دلار ۲۹٬۸۵۰ تومان معامله شد. یورو نیز  ۳۳٬۹۰۰تومان ارزش‌گذاری شد. پوند انگلیس ۳۹٬۹۸۰ تومان شد درهم امارات هم  به قیمت ۸٬۲۰۰ تومان رسید.لیر ترکیه و یوآن چین به ترتیب ۱٬۸۲۰ تومان و ۴٬۷۳۵ تومان شدند.

 

سکه و طلا

امروز بازارهای جهانی تعطیل بود و درنتیجه آخرین قیمت طلا همان قیمت  ۱٬۷۹۸  دلار به ازای یک اونس شمش طلا بود. در بازار داخلی اما هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و۲۸۳ هزار تومان معامله شد.

در بازار سکه اما کاهش قیمتها بیشتر بود چنانکه تا ساعت ۱۵ امروز  هر سکه امامی ۱۳  میلیون ۴۱ هزار تومان قیمت گرفت  و کاهش ۷۸ هزار تومانی داشت . سکه بهار آزادی هم  ۱۲ میلیون و ۶۱۹ هزار تومان شد و ۶۷ هزار تومان ارزان شد . نیم سکه ۲۰ هزار تومان کاهش یافت تا ۶ میلیون ۷۸۰ هزار تومان شود ربع سکه هم ۴۰ هزار تومان افت  قیمت داشت و ۳ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان شد . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

 

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ساعت گذشته با افزایش برخی ارزها و کاهش برخی دیگر همراه بود  با این حال افزایش قیمت حدود ۷ درصدی «ترا» سبب شد تا این رمزارز مجددا در بین ۱۰ رمزارز برتر قرار گیرد. بدین ترتیب تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران بیت کوین ۴۷٬۱۸۰ دلار شد اتریوم نیز  به ۳٬۹۲۸ دلار معامله شد. بایننس کوین هم ۵۳۵ دلار خرید و فروش شد. آوالانچ ۱۱۱ دلار ارزش‌گذاری گردید و ترا نیز ۷۲/۷۱ دلار شد.

مجموع بازار رمزارزها با۰/۵۲ درصد رشد به ۲/۳۲ تریلیون دلار رسید.

کریپتو 28 آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار