کد مطلب: 49227

بررسی بازارهای مالی ۲۴ آذر ۱۴۰۰

صعود کم رمق آخر هفته بورس، نزول ۱۵ درصدی دوج کوین

بورس به مانند هفته گدشته و با کمک سهام کامیودیتی در آخرین روز کاری هفته مثبت بود تا این هفته را نیز با پایان خوش به انتها برساند اگر چه سایر اعداد مربوط به بورس منفی بود. در بازار ارزهای رمزنگاری شده و دیجیتال در طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش برخی ارزها و کاهش برخی دیگر روبرو بودیم اما دوج کوین که رشد ۲۲ درصدی را دیروز تجربه کرده بود امروز نزول ۱۵ درصدی داشت.

بورس

بورس به مانند هفته گذشته و با کمک سهام کامیودیتی در آخرین روز کاری هفته مثبت بود تا این هفته را نیز  با پایان خوش به انتها برساند اگر چه سایر اعداد مربوط به بورس منفی بود. امروز شاخص کل ۱٬۳۷۳ واحد افزایش یافت تا به رقم یک میلیون و ۲۹۳ هزار واحد برسد و رشد ۰/۱۱ درصدی را تجربه کرد. شاخص هم وزن اما با نزول  ۰/۲۸ درصدی کاهش  ۹۶۰ واحدی را رقم زد و به سطح ۳۴۴٬۵۰۶ واحدی رسید.سه نماد «فملی» ،‌«میدکو»  و «شفن» بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار سهام امروز گذاشتند و در مقابل «خودرو» ، «مبین» و «وغدیر» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد«داسوه» بیشترین درصد رشد و نماد «شفنح» بیشترین درصد افت را داشت

امروز ۳۷۰ میلیارد تومان پول از سوی سهامداران حقیقی از بورس خارج شد تا از این نظر در ۱۵ روز کاری با خروج پول از سوی سهامداران حقیقی روبرو باشیم. صفهای خرید به رقم ۳۴ میلیارد تومان رسید و در مقابل صفهای فروش ۱۴۱ میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز کاهش ۲۰ واحدی داشت و به ۱۸٬۵۷۰ واحد رسید.

 

بازار ارز

در بازار ارز شاعات سبب نوسانات بالایی می‌شود و قیمتها به سرعت تغییر می‌کند و شایعات  تا ساعت ۱۵ امروز سبب افزایش قیمتها شد. دلار آمریکا  به حدود ۳۰٬۱۵۰تومان رسید. یورو نیز در بازار آزاد  ۳۴٬۱۰۰ تومان معامله شد. پوند انگلیس ۴۰٬۳۴۰تومان خرید و فروش شد. درهم نیز در حدود ۸٬۳۱۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

 

سکه و طلا

امروز در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱٬۷۷۰ دلار رسید. در بازار داخلی نیز هز گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۹۶ هزار تومان شد .

در بازار سکه هم روند افزایشی بود. بدین ترتیب سکه امامی ۱۳۳ هزار تومان گران شد و به ۱۳ میلیون ۲۷۶  هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۸۷۳ هزار تومان شد تا حدود ۵۳ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد. نیم سکه ۶ میلیون ۹۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۳میلیون ۸۵۰ هزار تومان شدند تا به ترتیب ۵۰ و ۷۰ تومان گران شوند. سکه گرمی نیز ۲میلیون ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

در بازار ارزهای رمزنگاری شده و دیجیتال در طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش برخی ارزها و کاهش برخی دیگر روبرو بودیم اما دوج کوین که رشد ۲۲ درصدی را دیروز تجربه کرده بود امروز نزول ۱۵ درصدی داشت. بدین صورت تا ساعت ۱۶:۰۵ دقیقه به وقت تهران  بیت کوین با افزایش ۰/۳۱ درصدی روبرو شد و به رقم ۴۸٬۰۵۷ دلار رسید. اتریوم هم ضمن کاهش ۰/۱۸ درصدی به  قیمت ۳٬۸۵۲دلار رسید. سولانا با افزایش  ۳/۴۴ درصدی به ۱۶۵ دلار رسید. بایننس کوین هم ۵۲۴ دلار شد  و دوج کوین هم ۰/۱۷۷ دلار شد

ارزش کل بازار رمزارزها هم با ۱/۳۲  درصد افزایش به ۲/۳۱ تریلیون دلار رسید.

کریپتو 24 آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار