|
کد مطلب: 49163

بررسی بازارهای مالی ۲۲ آذر ۱۴۰۰

بازگشت بورس به ۵ ماه قبل؛ شاخص در کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی

ازار بورس در ۲۲ آذرماه شاهد بازگشت به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی بود تا پس از ۵ ماه مجددا به این کانال بازگردد و اوضاع چندان مناسبی نداشته باشد.بازار ارز در دوشنبه ۲۲ آذرماه با کاهش اکثر ارزها روبرو بود و تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۲۹٬۶۲۰ تومان شد.بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمت در اکثر ارزها همراه بود و بیت کوین با کاهش ۰/۵ درصدی روبرو شد و ۴۸٬۹۷۶ دلار شد.

بورس

بازار بورس در ۲۲ آذرماه شاهد بازگشت به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی بود تا پس از ۵ ماه مجددا به این کانال بازگردد و اوضاع چندان مناسبی نداشته باشد. امروز شاخص با ریزش ۲۵٬۲۴۹ واحدی نزول ۱/۹۱ درصدی را تجربه کرد و ضمن بسقوط به کانال پایینتر به رقم یک میلیون و ۲۹۵ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن هم  ۶٬۴۱۹ واحد افت داشت و به ۳۴۹٬۱۹۸ واحد رسید. نمادهای «برکت»، «کالا» و «شاملا» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «فولاد» ، «کگل» و «فملی» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد «کسرام» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «خکمک» بیشترین کاهش درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

 

امروز بازار شاهد خروج ۵۴۸ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید تنها ۱۰ میلیارد تومان بود و در مقابل صف های فروش ۴۹۵ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز به به رقم ۱۸٬۶۶۳ واحد رسید تا کاهش ۲۶۷  واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

بازار ارز در دوشنبه  ۲۲ آذرماه   با کاهش اکثر ارزها  روبرو بود و تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۲۹٬۶۲۰ تومان شد. یورو نیز ۳۳٬۳۳۰  تومان خرید و فروش شد . پوند انگلیس ۳۹٬۱۷۰ و درهم امارات ۸٬۰۶۵ شدند لیر ترکیه ۲٬۰۳۵  تومان خرید و فروش شد.

 

سکه و طلا

 

امروز و در نخستین روز کاری بازارهای جهانی ، هر اونس شمش طلا به ۱۷۸۹ دلار شد  اما در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸عیار طلا و یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۹۵۸  هزار تومان شد تا ۸۰  هزار تومان ارزان شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۷۳۷ هزار تومان شد. نیم سکه ۳۰ هزار تومان و ربع سکه ۵۰ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و ۳میلیون و ۸۰۰ شوند . سکه گرمی نیز ۲میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

 

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمت در اکثر ارزها همراه بود .بدین ترتیب تا ساعت ۱۵:۵۵ دقیقه بیت کوین با کاهش ۰/۵ درصدی روبرو شد و ۴۸٬۹۷۶ دلار شد. اتریوم ۰/۵۴ درصد کاهش یافت و به رقم  ۴٬۰۱۹ دلار رسید. بایننس کوین ۲/۳۲ درصد کاهش یافت و ۵۵۲  دلار شد.  کاردانو حدود ۲/۲۵ درصد ارزش خود را از دست داد و ۱/۳۲ دلار شد.ترا هم ۵۸/۶۷ دلار شد.

مجموع بازار رمزارها با ۰/۱۱  درصد افزایش به ۲/۳۶ تریلیون دلار رسید.

کریپتو ۲۲ آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار