کد مطلب: 49066

بررسی بازارهای مالی ۱۷ آذر ۱۴۰۰

پایان خوش آخر هفته بورس

بورس در آخرین روز کاری هفته مثبت بود تا این هفته را با پایان خوش به انتها برساند. امروز شاخص کل بیش از ۱۱ هزار واحد افزایش یافت تا به رقم یک میلیون و ۳۴۹ هزار واحد برسد.

 بورس

بورس در آخرین روز کاری هفته مثبت بود تا این هفته را با پایان خوش به انتها برساند. امروز شاخص کل بیش از ۱۱ هزار واحد افزایش یافت تا به رقم یک میلیون و ۳۴۹ هزار واحد برسد و رشد ۰/۸۵ درصدی را تجربه کرد. شاخص هم وزن هم با رشد  ۰/۶۸ درصدی افزایش  ۲٬۴۴۴ واحدی را رقم زد و به سطح ۳۶۳٬۵۸۶ واحدی رسید.سه نماد «فملی» ،‌«فولاد»  و «خودرو» بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار سهام امروز گذاشتند و در مقابل «کگل» ، «شفن» و «وکار» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد«خودرو» بیشترین درصد رشد و نماد «ولملت» بیشترین درصد افت را داشت. امروز ۹۹ میلیارد تومان پول از سوی سهامداران حقیقی از بورس خارج شد تا از این نظر در ۵ روز کاری این هفته با خروج پول از سوی سهامداران حقیقی روبرو باشیم. صفهای خرید به رقم ۱۲۶ میلیارد تومان رسید و در مقابل صفهای فروش ۱۲۵ میلیارد تومان شد.

بازار فرابورس نیز افزایش ۲۲۴ واحدی داشت و به ۱۹٬۱۷۶ واحد رسید.

 

بازار ارز

در بازار ارز به رغم بستن برخی از حساب‌ها و دستگیری‌های رخ داده و فضای امنیتی ایجاد شد ،  اما بازار واکنش چندانی به این حوادث نداد  بدین ترتیب تا ساعت ۱۵ امروز در بازار تهران  هر دلار آمریکا  به حدود ۳۰٬۸۰۰تومان رسید. یورو نیز در بازار آزاد  ۳۴٬۷۰۰ تومان معامله شد. پوند انگلیس ۴۰٬۷۱۰تومان خرید و فروش شد. درهم نیز در حدود ۸٬۴۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد. لیر ترکیه ۲٬۳۱۰ تومان و یوآن چین ۴٬۸۶۰ تومان شدند.

 

سکه و طلا

امروز در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱٬۷۸۸ دلار رسید. در بازار داخلی نیز هز گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان شد .

در بازار سکه اما سکه امامی ارزان شد ولی سایرسکه‌ها با افزایش قیمت مواجه شدند. بدین ترتیب سکه امامی ۱۳۳ هزار تومان کاهش یافت و به ۱۳ میلیون ۱۳۳ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی ۱۳ میلیون ۱۰۲ هزار تومان شد تا حدود ۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد. نیم سکه ۶ میلیون ۹۷۰ هزار تومان و ربع سکه ۳ میلیون ۹۵۰ هزار تومان شدند تا به ترتیب ۲۰ و ۱۴ تومان گران شوند. سکه گرمی نیز ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

در بازار ارزهای رمزنگاری شده و دیجیتال در طی ۲۴ ساعت گذشته همراه با کاهش در اکثر ارزهای مطرح بازار بود. بدین صورت تا ساعت ۱۵:۰۰ دقیقه به وقت تهران  بیت کوین با کاهش ۴/۱۱ درصدی روبرو شد و به رقم ۴۹٬۳۵۳ دلار رسید. اتریوم هم ضمن کاهش ۳/۱۶ درصدی به  قیمت ۴٬۲۸۴ دلار رسید. سولانا با کاهش ۸/۱۹درصدی به ۱۸۶ دلار رسید. بایننس کوین هم ۵۷۵ دلار شد

ارزش کل بازار رمزارزها هم با ۳/۰۳  درصد کاهش به ۲/۴۴ تریلیون دلار رسید.

کریپتو ۱۷ آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار