کد مطلب: 48876

بررسی بازارهای مالی ۹ آذر ۱۴۰۰

رشد بیش از ۶ درصدی اتریوم، ادامه روند نزولی بورس

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با افزایش اکثر ارزهای مطرح طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه بود به طوریکه تا ساعت ۱۶:۰۰ اتریوم ۶/۷۴ درصد گران شد و به رقم ۴٬۶۰۳ دلار رسید. بازار بورس در سه شنبه ۹ آذرماه با ریزش حدود نیم درصدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۵۷ هزار واحد برسد و کاهش ۶٬۸۴۵ واحدی را تجربه کند .

بازار بورس؛

بازار بورس در سه شنبه ۹  آذرماه با ریزش حدود نیم درصدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۵۷ هزار واحد برسد و کاهش    ۶٬۸۴۵ واحدی را تجربه کند . شاخص هم‌وزن هم ۱٬۶۷۷ واحد افت داشت و به ۳۷۲٬۴۹۷واحد رسید. نمادهای «وبملت» ، «وتجارت» و «وبصادر» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «فارس» ، «نوری» و «فولاد» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد «شفا» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «اخابر» بیشترین کاهش درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

امروز بازار شاهد خروج ۳۳۸   میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۱۳۱ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۵۵ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز به رقم ۱۹٬۴۶۰واحد رسید تا کاهش ۴۳ واحدی داشته باشد .

 بازار ارز؛

بازار ارز در روز سه شنبه  با کاهش قیمت روبرو بود و تا ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۱۹۳ تومان ارزان شد و به ۲۸٬۹۲۷  تومان شد. یورو نیز ۲۰۵ کاهش یافت و ۳۲,۸۴۵ تومان شد . پوند انگلیس ۳۸,۷۹۴ و درهم امارات ۷,۸۷۹ شدند تا به ترتیب ۵۰۵ و ۲۹ تومان ارزان شوند لیر ترکیه ۲۲۳۰ تومان خرید و فروش شد.

سکه و طلا؛

امروز و در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۷۹۲  دلار رسید . در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸عیار طلا و یک میلیون و ۲۵۱ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۵۵۶  هزار تومان شد تا ۱۵۲ هزار تومان ارزان شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۳۵۲ هزار تومان شد. نیم سکه و ربع سکه ۵۰ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۵۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شوند . سکه گرمی نیز ۲میلیون و ۳۲۰ هزار تومان شد.

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با افزایش اکثر ارزهای مطرح طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه بود به طوریکه تا ساعت ۱۶:۰۰ بیت کوین با افزایش ۱/۷۷ درصدی روبرو شد و ۵۸٬۱۰۴ دلار شد. اتریوم ۶/۷۴ درصد گران شد و به رقم  ۴٬۶۰۳ دلار رسید. بایننس کوین ۲/۲۵ درصد افزایش یافت و ۶۳۰ دلار شد. داج کوین هم ۸/۶۳ رشد قیمت داشت و ۰/۲۲۳ دلار شد.

مجموع بازار رمزارها با ۳/۹۵ درصد افزایش به ۲/۷۹  تریلیون دلار رسید.

کریپتوکارنسی 9 آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار