کد مطلب: 48814

بررسی بازارهای مالی ۷ آذر ۱۴۰۰

صعود کم رمق بورس، کاهش ۸۶۰ تومانی قیمت دلار

با توجه به اخبار سیاسی رسیده بازار ارز در یکشنبه ۷ آذر با کاهش شدید اکثر ارزها روبرو بود و تا ساعت 1۶:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۸۶۰ تومان ارزان شد و به ۲۷٬۳۴۷ تومان شد. بازار بورس در دومین روز هفته با رشد اندک ۱٬۲۹۹ واحدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۶۸ هزار واحد برسد . بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمتها همراه بود و اکثر ارزها سرخپوش بود.

بازار بورس

 

بازار بورس در دومین روز  هفته با رشد اندک ۱٬۲۹۹ واحدی روبرو بود  تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۶۸ هزار واحد برسد و رشد ۰/۱۰ درصدی را تجربه کند. شاخص هم‌وزن اما ۱٬۹۰۴ واحد افت داشت و به ۳۷۴٬۹۹۰ واحد رسید. نمادهای«پارس»،  «وغدیر» و «شستا» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «ومعادن»،  «فارس» و «شیراز» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد «وسینا» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «کماسه» بیشترین کاهش درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

امروز بازار شاهد خروج ۲۸۸  میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۱۸۲ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۱۳ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز به رقم ۱۹٬۴۹۳ واحد  رسید تا کاهش ۱۳۲  واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

با توجه به اخبار سیاسی رسیده بازار ارز در یکشنبه ۷ آذر با کاهش شدید اکثر ارزها  روبرو بود و تا ساعت 1۶:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۸۶۰  تومان ارزان شد و به ۲۷٬۳۴۷ تومان شد. یورو نیز ۹۵۰ تومان کاهش یافت و ۳۰,۹۸۷ تومان شد . اما پوند انگلیس ۳۹,۱۶۷ و یوآن چین   ۴٬۵۹۸  شدند تا به ترتیب ۲۴۱ و ۳۰ تومان گران شوند لیر ترکیه ۲٬۳۸۰ تومان خرید و فروش شد.

 

سکه و طلا

امروز و با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۷۸۸  دلار ماند اما در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار طلا و یک میلیون و ۲۵۸ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۵۷۵  هزار تومان شد تا ۱۱ هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۳۹۸ هزار تومان شد. نیم سکه ۱۰ هزار تومان و ربع سکه ۵ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۴۹۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۷۹۵ شوند . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمتها همراه بود و اکثر ارزها سرخپوش بود. بدین ترتیب تا ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه بیت کوین با نزول ۰/۷ درصدی روبرو شد و ۵۴٬۴۶۰ دلار شد. اتریوم ۰/۹۴ درصد کاهش یافت و به رقم  ۴٬۰۹۶ دلار رسید. بایننس کوین ۱/۰۲ درصد کاهش یافت و ۵۹۸ دلار شد.  کاردانو حدود ۲/۸۲ درصد ارزش خود را از دست داد و ۱/۵۲ دلار شد. ریپل هم کمتر از یک دلار قیمت گرفت و ۰/۹۳۸ دلار شد

مجموع بازار رمزارها با ۰/۷۲  درصد کاهش به ۲/۵۹ تریلیون دلار رسید.

اینفوگرافیک کریپتو ۷ آذر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار