کد مطلب: 48643

بررسی بازارهای مالی ۳۰ آبان ۱۴۰۰

افزایش اندک شاخص سهام، آوالانچ پیشتاز بازار رمزارزها

بازار بورس در آخرین روز آبانماه با رشد ۳٬۴۸۰ واحدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحد برسد ازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با نوسان قیمتی همراه بود و برخی از ارزها با افزایش و برخی با کاهش قیمت روبرو بودند که در این بین آوالانچ با رشد ۱۸ درصدی پیشران بازار بود .

بازار بورس

 

بازار بورس در آخرین روز  آبانماه با رشد ۳٬۴۸۰ واحدی روبرو بود  تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحد برسد و رشد ۰/۲۵ درصدی را تجربه کند. شاخص هم‌وزن اما ۱۹۷ واحد افت داشت و به ۳۸۳٬۳۲۸ واحد رسید. نمادهای «فولاد» ، «تاپیکو» و «شستا» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «کچاد» ، «پارس» و «بورس» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد «ولملت» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «بکاب» بیشترین کاهش درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

 

امروز بازار شاهد خروج ۹۵  میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۲۳۱ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۱۱ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز به رقم ۲۰٬۰۱۷واحد رسید تا افزایش ۲۹  واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

بازار ارز در آخرین روز آبانماه  با افزایش اکثر ارزها  روبرو بود و تا ساعت 1۶:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۱۱۰  تومان گران شد و به ۲۸٬۱۸۷ تومان شد. یورو نیز ۱۸۶ افزایش یافت و ۳۱,۸۴۱ تومان شد . پوند انگلیس ۳۸,۰۹۳ و درهم امارات ۷,۶۸۵ شدند تا به ترتیب ۲۲۲ و ۴۵ تومان گران شوند لیر ترکیه ۲٬۵۹۰ تومان خرید و فروش شد.

سکه و طلا

امروز و با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۸۴۵  دلار ماند اما در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار طلا و یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۴۵۶  هزار تومان شد تا ۱۶ هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۲۵۱ هزار تومان شد. نیم سکه ۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۳۰ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶میلیون ۳۵۰ هزار تومان و ۳میلیون و ۶۵۰ شوند . سکه گرمی نیز 2 میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته با نوسان قیمتی همراه بود و برخی از ارزها با افزایش و برخی با کاهش قیمت روبرو بودند که در این بین آوالانچ با رشد ۱۸ درصدی پیشران بازار بود .بدین ترتیب تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه بیت کوین با رشد ۰/۴۱ درصدی روبرو شد و ۵۸٬۹۵۹ دلار شد. اتریوم ۰/۱۹ درصد افزایش یافت و به رقم  ۴٬۳۳۲ دلار رسید. بایننس کوین ۱/۰۸ درصد کاهش یافت و ۵۸۴ دلار شد.  کاردانو حدود ۲/۵ درصد ارزش خود را از دست داد و ۱/۸۸ دلار شد.آوالانچ هم ۱۳۸ دلار شد.

مجموع بازار رمزارها با ۰/۷۷  درصد افزایش به ۲/۷۶  تریلیون دلار رسید.

کریپتو ۳۰ آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار