کد مطلب: 48575

بررسی بازارهای مالی ۲۶ آبان ۱۴۰۰

روز آرام بازار بورس، کاهش اندک بیت کوین

بازار بورس در آخرین روز هفته رشد اندک حدود دو هزار واحدی را تجربه کرد تا عدد شاخص به رقم یک میلیون و ۴۱۰ واحد برسد. بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها در ۲۴ ساعت گذشته نوسان کمی داشتند و البته در مورد رمزارزهای برتر بازار با اندکی کاهش هم مواجه شدند به طوریکه تا ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه بیت کوین حدود ۴۸ دلار ارزان شد و به رقم ۶۰٬۴۳۲ دلاررسید.

بازار بورس

بازار بورس در آخرین روز هفته رشد اندک حدود دو هزار واحدی را تجربه کرد تا عدد شاخص به رقم یک میلیون و ۴۱۰ واحد  برسد . شاخص هم‌وزن اما وضعیت بهتری داشت و رشد ۲٬۸۰۹ واحدی  و به ۳۸۶٬۷۵۸ واحد رسید. نمادهای «شفن» ، «شستا» و «شپدیس» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «فولاد» ، «فارس» و «ومعادن» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. همچنین نماد «شفن» بیشترین درصد رشد را داشت و در مقابل نماد «شفا» بیشترین درصد کاهش قیمت را داشت. امروز پس از مدتها بازار شاهد ورود ۱۳  میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۳۳۲ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۶۲ میلیارد تومان شد .

 

فرابورس نیز به رقم ۲۰٬۲۴۳واحد رسید تا کاهش ۹ واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

بازار ارز در روز چهارشنبه  با کاهش اندک دلار و افزایش سایر ارزها روبرو بود و تا ساعت 1۶:30 به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۲۱ تومان ارزان شد و به 2۷٬۹۷۲ تومان شد. یورو اما ۱۸۷ تومان افزایش یافت و 3۲,۱۲۱ تومان شد . پوند انگلیس ۳۸٬۳۱۰ تومان و درهم امارات ۷٬۷۲۱ شدند تا به ترتیب ۴۰۳ و ۵۶ تومان گران شوند لیر ترکیه ۲٬۸۳۰ تومان خرید و فروش شد.

 

سکه و طلا

امروز و در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۸۶۴  دلار رسید . در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار طلا یک میلیون و ۲۴۹ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۵۸۰  هزار تومان شد تا ۱۳  هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۳۵۶ هزار تومان شد. نیم سکه ۱۰ هزار تومان و ربع سکه ۲۰ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۴۶۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۷۵۰ شوند . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۳۰۵ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها  طی ۲۴ ساعت گذشته نوسانات کمی داشتند و البته در مورد رمزارزهای برتر بازار با اندکی کاهش هم مواجه شدند  به طوریکه تا ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه بیت کوین حدود ۴۸ دلار ارزان شد و به رقم ۶۰٬۴۳۲ دلاررسید. اتریوم ۰/۹۷ درصد کاهش یافت و به رقم  ۴٬۲۲۴ دلار رسید. بایننس کوین ۱ درصد کاهش یافت و ۵۸۲ دلار شد. سولانا بیش از ۲/۶ درصد ارزش خود را از دست داد و ۲۱۹ دلار شد.

مجموع بازار رمزارزها با ۱/۰۹  درصد افزایش به ۲/۷۶  تریلیون دلار رسید.

کریپتو 26 آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار