کد مطلب: 48560

بررسی بازارهای مالی ۲۵ آبان ۱۴۰۰

سقوط آزاد رمزارزها، کاهش ۷٬۷۱۵ واحدی بورس

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با سقوط اکثر ارزهای مطرح طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه بود به طوریکه تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه بیت کوین با کاهش ۸ درصدی روبرو شد و ۶۰٬۴۸۰ دلار شد. بازار بورس امروز سه شنبه ۲۵ آبانماه را با ریزش حدود نیم درصدی پشت سر نهاد تا شاخص به عدد یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحد برسد و کاهش ۷٬۷۱۵ واحدی را تجربه کند

بازار بورس

 

بازار بورس امروز سه شنبه ۲۵  آبانماه را با ریزش حدود نیم درصدی پشت سر نهاد تا شاخص به عدد یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحد برسد و کاهش    ۷٬۷۱۵ واحدی را تجربه کند . شاخص هم‌وزن هم ۹۲۹ واحد افت داشت و به ۳۸۳٬۹۴۵واحد رسید. در بازار امروز نمادهای «پاکشو» ، «شپندر» و «شفن» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «فارس» ، «شپدیس» و «شستا» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند.

 

امروز بازار شاهد خروج ۵۹  میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۳۴۶ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۴۴ میلیارد تومان شد . فرابورس نیز به رقم ۲۰٬۲۵۲واحد رسید تا کاهش ۳۴ واحدی داشته باشد.

 

 بازار ارز

بازار ارز در روز سه شنبه  با افزایش در برخی ارزها و کاهش در برخی دیگر روبرو بود و تا ساعت ۱۷ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۶۱ تومان ارزان شد و به ۲۷٬۹۶۷ تومان شد. یورو نیز ۸۴ کاهش یافت و ۳۱,۹۴۹ تومان شد . پوند انگلیس ۳۷,۹۲۸ و درهم امارات ۷,۶۵۷ شدند تا به ترتیب ۱۱۲ و ۲۲ تومان گران شوند لیر ترکیه ۲٬۸۷۰ تومان خرید و فروش شد.

 

سکه و طلا

امروز و در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۸۷۰  دلار رسید . در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار طلا و یک میلیون و ۲۵۴ هزار تومان شد.

در بازار سکه هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۵۶۷  هزار تومان شد تا ۱۹ هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۳۴۸ هزار تومان شد. نیم سکه ۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۳۰ هزار تومان ارزان شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۴۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۷۷۰ شوند . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۳۰۳ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با سقوط اکثر ارزهای مطرح طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه بود به طوریکه تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه بیت کوین با کاهش ۸ درصدی روبرو شد و ۶۰٬۴۸۰ دلار شد. اتریوم ۹/۴۵ درصد کاهش یافت و به رقم  ۴٬۷۲۵ دلار رسید. بایننس کوین ۹ درصد کاهش یافت و ۵۸۷ دلار شد. پولکادات بیش از ۱۲ درصد ارزش خود را از دست داد و ۴۱/۱۸ دلار شد.سایر ارزها هم با کاهشی در حدود ۶ تا ۹ درصد روبرو بودند.

مجموع بازار رمزارها با ۷/۶۶  درصد افزایش به ۲/۷۶  تریلیون دلار رسید.

اینفو کریپتو ۲۵ آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار