کد مطلب: 48535

بررسی بازارهای مالی ۲۴ آبان ۱۴۰۰

ریزش ۲۶ هزار واحدی بازار سهام،‌ کاهش قیمت دلار و سکه

مروز شاخص با افت ۱/۸۱ درصدی خود را به رقم یک میلیون ۴۱۶ هزار واحد رساند و کاهش ۲۶ هزار واحدی را تجربه کرد. بازار ارز امروز دوشنبه را با کاهش شدید قیمتها همراه بود و تا ساعت ۱۷ در بازار تهران دلار ۲۸٬۱۷۸ تومان شد و ۳۴۵ تومان ارزان شد. بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها مجددا در مدار رونق قرار گرفت و طی ۲۴ساعت گذشته بیت کوین و اتریوم شاهد افزایش ارزش بودند

بازار بورس

بورس همچنان متاثر از شایعات به نوسانات خود ادامه می‌دهد و بازار نتوانسته مسیر مشخصی به خود بگیرد . از این رو امروز شاخص با افت  ۱/۸۱ درصدی  خود را به رقم یک میلیون ۴۱۶ هزار واحد رساند و کاهش ۲۶ هزار واحدی را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز ۱/۰۶ درصد نزول داشت و با ریزش ۴٬۱۱۴ واحدی به رقم ۳۸۴۸۸۴ واحد رسید. در بازار امروز نمادهای «بورس»، «پاکشو» و «حکشتی» بیشترین اثر مثبت را بر بازار نهادند و از سوی دیگر نمادهای «فولاد»، «فارس» و «فملی» بیشترین تاثیر منفی را بر بازار گذاشتند. نماد «بورس» بیشترین درصد رشد قیمت و نماد «انرژی۳» بیشترین درصد کاهش قیمت را داشتند. به مانند روزهای گذشته، باز بازار شاهد خروج ۵۳۴ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۲۱۴ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۳۵۸ میلیارد تومان شد.

 

فرابورس نیز ۲۴۲ واحد کاهش یافت و به رقم ۲۰٬۲۸۷ واحد رسید.

 

 بازار ارز

 

 بازار ارز امروز دوشنبه را با کاهش شدید قیمتها  همراه بود و  تا ساعت ۱۷   در بازار تهران دلار ۲۸٬۱۷۸ تومان شد و ۳۴۵ تومان ارزان شد. یورو به حدود ۳۲٬۲۳۶ تومان رسید و کاهش ۴۰۸ تومانی داشت. پوند انگلیس ۳۷٬۹۵۷ تومان معامله شد و افت ۴۴۷ تومانی داشت. درهم امارات  ۷٬۶۷۰ تومان ارزشگذاری شد تا ۹۶ تومان ارزان شود.لیر ترکیه و یوآن چین نیز به ترتیب ۲٬۹۳۰ تومان و ۴٬۴۲۵ تومان شدند.

 

سکه و طلا

بازارهای جهانی در نخستین روز کاری خود شاهد تغییر محسوسی در قیمت طلا نبود و هر اونس شمش طلا ۱٬۸۶۵ دلار معامله شد. در بازار داخلی هم هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان معامله شد و ۱۰ هزار تومان کاهش داشت. بازار سکه هم روند نزولی به خود گرفت و  تا ساعت ۱۷ امروز  هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۵۰۹  هزار تومان قیمت گرفت  و کاهش ۷۸ هزار تومانی داشت . سکه بهار آزادی هم  ۱۲ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان شد و ۱۵۶ هزار تومان ارزان شد . نیم سکه ۷۰  هزار تومان کاهش یافت تا ۶ میلیون ۵۰۰ هزار تومان شود ربع سکه هم ۳۰ هزار تومان افت قیمت داشت و ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها مجددا در مدار رونق قرار گرفت و طی ۲۴ساعت گذشته  بیت کوین و اتریوم شاهد افزایش ارزش بودند.بدین ترتیب تا ساعت ۱۵:۱۵ به وقت تهران بیت کوین ۶۵٬۸۲۳ دلار شد و افزایش ۲/۰۹ درصدی داشت. اتریوم نیز ۲/۵۱درصد گران شد و به ۴٬۷۲۷ دلار رسید. بایننس کوین هم ۶۴۶ دلار خرید و فروش شد. سولانا نیز به ۲۴۳ دلار رسید

مجموع بازار رمزارزها با ۲/۵۳ درصد رشد به ۳/۰۱ تریلیون دلار رسید.

کریپتو 24آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار