کد مطلب: 48405

بررسی بازارهای مالی در آخرین روز کاری هفته

ادامه روند صعودی بورس ، بیت کوین ۶۶٬۶۶۶ دلار!!

بورس در آخرین روز کاری هفته نیز مثبت بود و از میانه کانال یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد عبور کرد تا در مجموع هفته خوبی را گذرانده باشد. امروز شاخص کل ۸٬۸۴۹ واحد افزایش یافت تا به رقم یک میلیون و ۴۵۶ هزار واحد رسید و رشد ۰/۶۱ درصدی را تجربه کرد. شاخص هم وزن اما شرایط بهتری داشت و با رشد ۱/۴۳ درصدی افزایش ۵٬۵۱۸ واحدی را رقم زد و به سطح ۳۹۱٬۲۹۰ واحدی رسید.سه نماد «وبملت» ،‌«وامید» و «رمپنا» بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار سهام امروز گذاشتند و در مقابل «نوری» ، «پارسان» و «شپدیس» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند

امروز ۱۶ میلیارد تومان پول از سوی سهامداران حقیقی از بورس خارج شد. صفهای خرید به رقم ۵۵۸ میلیارد تومان رسید و در مقابل صفهای فروش ۹۸ میلیارد تومان شد. بازار فرابورس نیز افزایش ۷۴ واحدی داشت و به ۲۰٬۶۴۷ واحد رسید.

 

بازار ارز

بازار ارز امروز همچنان روند صعودی چند روز گذشته خود را ادامه داد و در بازار تهران تا ساعت ۱۶ دلار با ۱۹۲ تومان افزایش به ۲۸٬۳۰۰ تومان رسید . یورو ۱۵۵ تومان گران شد و ۳۲٬۶۸۰تومان شد. پوند انگلیس هم ۳۸٬۳۲۰ تومان شد و ۱۸۵ تومان افزایش را تجربه کرد. درهم امارات ۷٬۷۰۶ و یوآن چین ۴٬۴۴۵ تومان شدند. تنها لیر ترکیه با کاهش روبرو بود و ۲٬۹۹۰ تومان شد.

 

سکه و طلا

امروز در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱٬۸۲۵ دلار رسید. در بازار داخلی نیز هز گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۲۳۱ هزار تومان شد تا افزایش ۱۷ هزار تومانی داشته باشد

سکه امامی ۵۶ هزار تومان گران شد و به ۱۲ میلیون ۲۷۱ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون ۱۰۰ هزار تومان شد تا حدود۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد. نیم سکه ۶ میلیون ۳۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۳میلیون ۷۵۰ هزار تومان شدند تا به ترتیب ۵۰ و ۴۰ تومان گران شوند. سکه گرمی نیز  ۲ میلیون ۳۱۰ هزار تومان معامله شد.

 

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

در بازار ارزهای رمزنگاری شده و دیجیتال در طی ۲۴ ساعت گذشته همراه با افزایش در برخی ارزها و کاهش در برخی دیگر از ارزها بودیم . بدین صورت تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران  بیت کوین با کاهش قیمت روبرو بود و به رقم ۶۶٬۶۶۶ دلار رسید. اتریوم هم ضمن کاهش به ۴٬۷۳۵ دلار رسید. بایننس کوین با رشد ۱/۹۵ درصدی به ۶۵۶ دلار رسید. بیشترین افزایش متعلق به لایت کوین بود که با افزایش ۱۶/۸ درصدی به قیمت ۲۹۰ دلار رسید.

ارزش کل بازار رمزارزها هم با ۰/۵۱ درصد افزایش به ۳/۰۶ تریلیون دلار رسید.

اینفوگرافیک رمزارز 19 آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار