کد مطلب: 48389

بررسی بازارهای مالی ۱۸ آبان ۱۴۰۰

رشد ۱۳ هزار واحدی شاخص سهام، افزایش ۱۲ درصدی کاردانو

بازار بورس در هجدهمین روز آبان ماه با صعود حدود یک درصدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۴۴۷ هزار واحد برسد. بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با رشد ۱۲ درصدی کاردانو و رسیدن اتریوم به بیش از ۴٬۷۰۰ دلار و بیت کوین به بیش از ۶۷ هزار دلار همراه بود.

بازار بورس؛

بازار بورس در هجدهمین روز آبانماه با صعود حدود یک درصدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۴۴۷ هزار واحد برسد و افزایش ۱۳٬۲۷۶ واحدی را تجربه کند . شاخص هم‌وزن هم ۸۳۰ واحد رشد داشت و به ۳۸۵٬۷۵۹واحد رسید. نمادهای «پارسان»، «فملی» و «شبندر» بیشترین اثر مثبت بر بورس را داشتند و سه نماد «فارس» ، «خبهمن» و «خساپا» بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند.بیشترین درصد رشد به نماد «قشهد»

و کمترین درصد رشد متعلق به «دیران» بود.

امروز بازار شاهد ورود ۴۲ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۲۵۰ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۱۳۲ میلیارد تومان شد .

فرابورس نیز به رقم ۲۰٬۵۷۲واحد رسید تا افزایش ۲۲۳ واحدی داشته باشد .

 بازار ارز؛

بازار ارز در روز سه شنبه  با افزایش قیمت روبرو بود و تا ساعت 1۶:۳۰ به وقت تهران در بازار تهران دلار آمریکا ۹۴ تومان گران شد و به ۲۸,۱۱۸ تومان شد. یورو نیز ۹۷ افزایش یافت و ۳۲,۵۷۲ تومان شد . پوند انگلیس ۳۸,۲۶۹ و درهم امارات ۷,۶۶۰ شدند لیر ترکیه ۳ هزار تومان خرید و فروش شد.

سکه و طلا؛

امروز و در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۸۲۶  دلار رسید . در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸عیار طلا و یک میلیون و ۲۱۴ هزار تومان شد.

قیمت در بازار سکه هم با افزایش روبرو بود و هر سکه امامی ۱۲ میلیون ۲۰۷  هزار تومان شد تا ۱۴ هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی نیز ۹۸ هزار تومان افزایش  داشت و 11 میلیون ۹۹۸ هزار تومان شد. نیم سکه ۲۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۰ هزار تومان گران شدند تا به ترتیب 6 میلیون ۲۵۰ هزار تومان و 3 میلیون و ۷۱۰ شوند . سکه گرمی نیز 2 میلیون و ۳۰۳ هزار تومان شد.

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها با رشد ۱۲ درصدی کاردانو و رسیدن اتریوم به بیش از ۴٬۷۰۰ دلار و بیت کوین به بیش از ۶۷ هزار دلار همراه بود. بدین ترتیب طی ۲۴ساعت گذشته و تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه بیت کوین در حدود ۶۷,۶۳۱ دلار شد. اتریوم به ۴٬۷۸۳ دلار رسید . بایننس کوین رمزارز برتر این روزها ۶۴۴ دلار شد. کاردانو هم با رشد ۱۲ درصدی ۲/۳۰ دلار شد.

مجموع بازار رمزارها با ۲/۸۴ درصد افزایش به ۳/۰۷ تریلیون دلار رسید.

اینفوگرافیک کریپتو ۱۸ آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار