کد مطلب: 48284

بررسی بازارهای مالی ۱۲ آبان ۱۴۰۰

سومین روز پیشروی شاخص سهام ، عبوراتریوم از ۳ هزار و ۵۰۰ دلار

بورس در ادامه پیشروی‌ خود امروز چهارشنبه نیز ۲۲٬۳۴۹ واحد رشد داشت تا شاخص به یک میلیون ۳۹۸ واحد برسد و رشد ۱/۶۲ درصدی را تجربه کند و در آستانه تغییرکانال قرار گیرد. در بازار ارزهای رمزنگاری شده اتریوم به فراتر از ۴٬۵۰۰ دلار رسید و همچنین سولانا هم به ۲۳۰ دلار شد تا روند صعودی بازار همچنان ادامه داشته باشد. در بازار تهران قیمت ارزها روند افزایشی داشت و تا ساعت ۱۶ امروز دلار با ۱۸۵ تومان افزایش نسبت به دیروز ۲۷٬۷۸۶ تومان شد.

بازار بورس؛

بورس در ادامه پیشروی‌ خود امروز چهارشنبه نیز ۲۲٬۳۴۹ واحد رشد داشت تا شاخص به یک میلیون ۳۹۸ واحد برسد و رشد ۱/۶۲ درصدی را تجربه کند و در آستانه تغییرکانال قرار گیرد. شاخص هم‌وزن پس از مدتها از شاخص کل سبقت گرفت و رشد ۲/۱۱ درصدی داشت و به رقم ۳۷۴٬۳۵۰ واحد رسید. نمادهای «فولاد» ، «کچاد» و «شپدیس» بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاردند و در مقابل «انرژی۱»، «لپارس» و «پاکشو» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سرمایه گذاشتند.امروز بیشترین درصد افزایش قیمت به حق تقدمها اختصاص داشت و نماد «امینح» بیشترین درصد افزایش قیمت را داشت.

پس از حمایت‌های اعلام شده از بورس، بالاخره امروز شاهد ورود ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودیم. همچنین صف خرید سهام امروز ۷۳۲ میلیارد شدند و در مقابل صف فروش نیز ۳۴ میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز امروز ۳۱۰ واحد رشد داشت و به ۱۹٬۸۵۳ واحد رسید.

اینفو گرافیک ۱۲ آبان بورس

بازار ارز؛

در بازار تهران قیمت ارزها روند افزایشی  داشت و تا ساعت ۱۶ امروز  دلار با ۱۸۵ تومان افزایش نسبت به دیروز ۲۷٬۷۸۶ تومان شد. یورو نیز ۲۳۴ تومان افزایش یافت و ۳۲٬۲۰۰ تومان شد. درهم نیز ۷۵۶۷ تومان شد تا کاهش ارزش ۵۴ تومانی داشته باشد. پوند انگلیس ۳۸٬۰۸۱تومان و یوآن چین ۴٬۳۶۵ تومان شدند تا به ترتیب ۴۰۵ و ۴۰ تومان فزایش قیمت را تجربه کنند.

سکه و طلا؛

در بازارهای جهانی ،قیمت اونس طلا ۱۷۷۵ دلار شد تا کاهش ۱۱ دلاری داشته باشند. از سوی دیگر هر گرم طلا در بازار تهران به حدود یک میلیون و ۱۷۱ هزار تومان شد تا افزایش اندک ۳ هزار تومانی داشته باشد.

در بازار سکه نیز روند قیمتها همراه با افزایش بود به طوریکه سکه امامی ۱۱ میلیون ۸۲۶ هزار تومان شد. نیم‌سکه نیز ۶ میلیون ۷۰ هزار تومان خرید و فروش شد.ربع سکه نیز ۳ میلیون ۵۹۰ هزار تومان شد.سکه یک گرمی بانک مرکزی هم ۲ میلیون ۲۶۹ هزارتومان خرد و فروش شد.

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

در بازار ارزهای رمزنگاری شده اتریوم به فراتر از ۴٬۵۰۰ دلار رسید و همچنین سولانا هم به ۲۳۰ دلار شد تا روند صعودی بازار همچنان ادامه داشته باشد. بدین ترتیب  تا ساعت ۱۵:۳۵ دقیقه  اتریوم ۴٬۵۸۲ دلار شد.بیت‌کوین هم خود را به بالای مرز ۶۳ هزار دلار رساند و ۶۳٬۱۷۹ دلار ارزش‌گذاری شد. سولانا در میان ارزهای مطرح بازار رشد بیشتری داشت و ۱۳/۱۹ درصد رشد داشت و ۲۳۲ دلار شد. کاردانو ۲/۱۲دلار و ریپل ۱/۲۰ شدند و بایننس کوین نیز ۵۵۳ دلار دادوستد شد.

ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده به ۲/۸۹ تریلیون دلار رسید که رشد ۲/۴۲ درصدی داشت.

اینفوگرافیک کریپتو 12 آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار