کد مطلب: 48185

بررسی بازارهای مالی ۸ آبان ۱۴۰۰

سقوط دوباره بورس، صعود شیبا اینو به جمع ۱۰ رمزارز برتر

شاخص بورس در نخستین روز هفته سقوط حدود ۱/۳۱ درصدی داشت و به رقم یک میلیون و ۳۷۵ هزار واحد رسید. بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ساعت گذشته همراه با افزایش قیمتها بود و شیبا اینو با بیش از ۸/۵ درصد رشد سردرمدار بازار بود و توانست به جمع ۱۰ رمزارز برتر راه یابد . بازار ارز امروز در نخستین روز هفته روند نزولی آرامی به خود گرفت و تا ساعت ۱۶ در بازار تهران دلار به ۲۷٬۶۳۸ تومان رسید.

بازار بورس؛

بازار بورس در نخستین روز هفته با از دست دادن سطح مقاومتی یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد حدود ۱/۳۱ درصد ارزش خود را از دست داد تا با کاهش ۱۸٬۲۲۶ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۷۵ هزار واحد برسد. شاخص هم‌وزن نیز ۱/۶۱ درصد کاهش یافت و به سطح ۳۷۰٬۴۲۶ واحد رسید. در بازار امروز نمادهای «فولاد»، «شپدیس» و «فملی» بیشترین اثر منفی را بر بازار نهادند و از سوی دیگر نمادهای «اپال»، «کچاد» و «آپ» بیشترین اثر مثبت را بر بازار گذاشتند. نماد «دفرا» بیشترین درصد رشد قیمت و نماد «کسعدیح» بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

امروز شاهد خروج ۹۷۰ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید به میزان زیادی تحلیل رفت و  ۲۱ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۳۳۶ میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز ۱۷۰ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۹٬۶۳۷ واحد رسید.

https://www.farazdaily.com/fa/tiny/news-48136

اینفو گرافیک 8 آبان بورس

 بازار ارز؛

 بازار ارز امروز در نخستین روز هفته روند نزولی آرامی به خود گرفت  و تا ساعت ۱۶  در بازار تهران دلار ۱۹ تومان ارزان شد و به ۲۷٬۶۳۸ تومان رسید. یورو ۲۵۹ تومان کاهش یافت و به حدود ۳۱۹۲۹ تومان رسید. پوند انگلیس ۳۷٬۹۰۴ تومان شد تا افت ۱۵۲ تومانی داشته باشد .درهم امارات هم ۹۰ تومان ارزان شد  ۷٬۵۲۱ تومان شدند.لیر ترکیه و یوآن چین هر دو  ۱۰ تومان کاهش قیمت داشتند و به ترتیب ۲٬۹۹۰ تومان و ۴٬۳۲۵ تومان شدند.

سکه و طلا؛

امروز و در آخرین روز کاری  بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۷۸۳  دلار رسید . در بازار داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین در بازار امروز  هر سکه امامی ۱۱ میلیون ۸۶۲  هزار تومان قیمت گرفت  . سکه بهار آزادی هم  ۱۱ میلیون و ۶۰۲ هزار تومان شد. نیم سکه ۲۷هزار تومان ارزان شدند تا ۶ میلیون ۴۵هزار تومان شود اما ربع سکه ۴۰ هزار تومان گران شدو ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شود . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان شد.

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی ۲۴ساعت گذشته همراه با افزایش قیمتها بود و شیبا اینو با بیش از  ۸/۵ درصد رشد سردرمدار بازار بود و توانست به جمع ۱۰ رمزارز برتر راه یابد .بدین ترتیب تا ساعت ۱۵ به وقت تهران بیت کوین ۶۱٬۷۸۹ دلار شد و افزایش ۱/۳ درصدی داشت. اتریوم نیز ۰/۳۶ درصد گران شد و به ۴٬۳۴۳ دلار برسد. بایننس کوین هم۴/۶۹ درصد افزایش یافت تا به رقم ۵۲۳ دلار برسد.

مجموع بازار رمزارها با ۲/۰۲ درصد افزایش به ۲/۷۶ تریلیون دلار رسید.

اینفوگرافیک رمزارز  8 آبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار