کد مطلب: 48136

بررسی بازارهای مالی ۵ آبان۱۴۰۰

رشد شاخص بورس، سقوط بیت کوین به کمتر از ۵۹ هزار دلار ، افزایش قیمت دلار و سکه

بازار بورس در آخرین روز هفته با رشد ۹٬۴۷۵ واحدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۹۳ هزار واحد برسد. بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی 24 ساعت گذشته همراه با کاهش شدید قیمتها بود تا بیت کوین به کمتر از ۵۹ هزار دلار برسد. در بازار تهران قیمت دلار به ۲۷٬۷۷۵ تومان رسید.

بازار بورس؛

بازار بورس در آخرین روز هفته با رشد ۹٬۴۷۵ واحدی روبرو بود تا شاخص به عدد یک میلیون و ۳۹۳ هزار واحد برسد. شاخص هم‌وزن  افت اندک ۴۷ واحدی داشت و به رقم ۳۷۶٬۴۷۲  واحد رسید و کاهش ۰/۰۱ درصدی را تجربه کند . در بازار امروز نمادهای «فولاد»، «کگل» و «فملی» بیشترین اثر مثبت را بر بازار نهادند و از سوی دیگر نمادهای «شنفت»، «امین» و «شبریز» بیشترین اثر منفی را بر بازار گذاشتند. نماد «دپارسح» بیشترین درصد رشد قیمت و نماد «دزهراویح» بیشترین کاهش قیمت را داشتند که بیشترین افزایش و کاهش متعلق به حق تقدم‌ها بود.

امروز کمی از روند خروج پول سهامداران حقیقی کاسته شد و امروز شاهد خروج ۲۲ میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی بودند. همچنین میزان صف های خرید ۱۶۴ میلیارد تومان شد و در مقابل صف های فروش ۲۰۰ میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز به رقم ۱۹٬۸۰۸ واحد رسید تا افزایش ۱۳۷ واحدی داشته باشد .

اینفو بورس  آبان

 بازار ارز؛

 یورو ۳۱۳ تومان افزای یافت و به حدود ۳۲٬۲۵۵ تومان رسید. پوند انگلیس ، درهم امارات و به ترتیب ۱۸۴ و ۵۷ تومان گران شدند و ۳۸٬۱۲۳ و ۷٬۵۶۲ تومان شدند.لیر ترکیه ۳٬۰۲۰ تومان خرید و فروش شد و یوآن ۴٬۳۶۵ تومان ارزش‌گذاری شد.

سکه و طلا؛

امروز و در بازارهای جهانی هر اونس شمش طلا به ۱۷۹۷  دلار رسید تا افزایش ۴ دلاری را تجربه کند در بازار داخلی نیز هر گرم طلای 18 عیار طلا ۱۱ هزار تومان گران شد و یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومان شد.

قیمت در بازار سکه نیز افزایشی بود و هر سکه امامی ۱۱ میلیون ۹۰۰  هزار تومان قیمت گرفت  تا ۷۴ هزار تومان گران شود. سکه بهار آزادی نیز ۹۸ هزار تومان صعود یافت  و ۱۱ میلیون ۶۰۰ هزار تومان شد. نیم سکه و ربع سکه ۳۰ هزار تومان گران شدند تا به ترتیب ۶ میلیون ۱۰۰هزار تومان و ۳ میلیون و ۵۸۰ شوند . سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد.

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

بازار ارزهای دیجیتال و رمزارزها طی 24 ساعت گذشته همراه با کاهش شدید قیمتها بود تا بیت کوین به کمتر از ۵۹ هزار دلار برسد. همچنین ساعت ۱۵ به وقت تهران بیت کوین ۵۸٬۹۲۴ دلار شد و کاهش ۶/۳۴ درصدی داشت. اتریوم نیز ۴/۶۸ درصد کاهش یافت و به ۴٬۰۲۳ دلار برسد. داج کوین ۱۱ درصد کاهش یافت و ۲۴ سنت شد. تنها رمزارز مثبت در بین ۲۰ رمزارز برتر بازار شیبااینو بود که بیش از ۲۳ درصد رشد داشت.  

مجموع بازار رمزارها با ۴/۹ درصد افزایش به ۲/۶۰ تریلیون دلار رسید.

اینفوگرافیک رمزارز 5 آبان

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار