کد مطلب: 48021

بررسی بازارهای مالی ۲۸ مهر ۱۴۰۰

افت شاخص بورس، بیت‌ کوین ۶۴ هزار دلار

شاخص بورس در آخرین روزهفته نیز روند نزولی در پیش گرفت تا دوباره به همان سطح یک میلیون و ۴۳۶ واحد روز دوشنبه بازگردد و عدد شاخص نیز ۱۳٬۱۲۵ واحد کاهش یابد. در بازار ارز قیمت دلار روند کاهشی داشت و ۱۸۶ تومان نسبت به دیروز ارزان شد. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین به بیش از ۶۴ هزار دلار رسید تا رکورد جدیدی را در این زمینه به جا بگذارد.

بازار بورس؛

بورس در آخرین روزهفته نیز روند نزولی در پیش گرفت تا دوباره به همان سطح یک میلیون و ۴۳۶ واحد روز دوشنبه بازگردد و شاخص نیز ۱۳٬۱۲۵ واحد کاهش یابد . شاخص هم وزن نیز ۳۹۷٬۲۶۴ واحد شد و افت ۱٬۰۸۲ واحدی داشت .در بازار امروز نمادهای «تیپکو»، «اخابر» و «شخارک» بیشترین تاثیر مثبا بر شاخص را نهادند و در مقابل نمادهای «شتران»،‌ «فولاد» و «فملی» بیشترین اثرمنفی را بر شاخص گذاشتند. نماد «پتایر» با ۷/۱۱درصد افزایش و در مقابل نماد «شتران» با ۸/۸۸درصد کاهش بیشترین درصد افزایش و کاهش قیمت را داشتند.

امروز نیز ۳۲۱ میلیارد تومان پول از طرف سهامداران حقیقی از بازار خارج شد. همچنین صف‌های خرید به رقم ۳۳۰ میلیارد تومان بالغ گردید و در مقابل صف‌های فروش ۲۰۳ میلیارد تومان شد.

فرابورس نیز ۱۳۱ واحد کم شد و به ۲۰٬۲۴۷ واحد رسید.

اینفو بورس 28 مهر

بازار ارز؛

در بازار ارز و تا ساعت ۱۶روز چهارشنبه به وقت تهران ، دلار روند کاهشی داشت و ۱۸۶ تومان نسبت به دیروز ارزان شد و به رقم۲۷٬۲۹۷ تومان رسید. یورو نیز ۲۳۷ تومان کم شد و به قیمت ۳۱٬۷۴۸ تومان دادوستد شد. پوند انگلیس ۳۷۹ تومان و درهم امارات ۴۸ تومان کاهش  یافتند تا به ترتیب ۳۷٬۵۴۹ تومان و ۷٬۴۳۷ تومان برسد.لیر ترکیه  و یوآن چین به ترتیب  ۳٬۰۴۰ تومان و ۴٬۲۸۵ تومان خرید و فروششدند.

سکه و طلا؛

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در حدود ۱۱دلار افزایش یافت و به ۱٬۷۸۱ دلار رسید. طلای ۱۸عیار اما ۴ هزار تومان ارزان شد و به رقم یک میلیون و ۱۴۳ هزار تومان رسید

در بازار سکه نیز امروز روند نزولی حاکم بود  و تا ساعت ۱۶ در بازار تهران هر قطعه سکه امامی ۲۶ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۱۱ میلیون و  ۶۸۸ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون ۲۹۹هزار تومان شد. نیم سکه ۱۵ هزار تومان ارزان شد و ۵ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان شد. ربع سکه ۳ میلیون ۴۹۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲میلیون ۱۹۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شدند.

ارز دیجیتالی و رمزارزها؛

در طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین به بیش از ۶۴ هزار دلار رسید تا رکورد جدیدی را در این زمینه به جا بگذارد . بدین ترتیب تا ساعت ۱۶ به وقت تهران بیت کوین ۶۴٬۰۹۹ دلار شد. اتریوم نیز ۳٬۸۸۳ دلار شد و رشد ۲.۱۴ درصدی یافت . در بین ارزهای برتر بازار بایننس‌کوین و داج کوین نیز کاهش قیمت را تجربه کردند و سایر ارزها با افزایش  همراه شدند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز ۲/۶۶تریلیون دلار شد تا صعود ۲/۷۸درصدی داشته باشد.

کریپتو 28 مهر

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار