کد مطلب: 47249

بررسی بازارهای مالی ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

ادامه روند نزولی بورس ، کاهش در بازار رمزارزها

بورس در ادامه روند نزولی خود امروز یکشنبه نیز ۲۹۷۴۱ واحد دیگر نزول کرد تا به رقم یک میلیون ۴۲۰ هزار واحد برسد و افت بیش از دو درصدی را رقم بزند. شاخص هم‌وزن نیز ۸/۹۳۸ واحد نزول کرد تا به ۴۳۱/۰۰۲ واحد برسد و این شاخص نیز در حدود بیش از دو درصد کاهش یابد تا نشان از آن باشد که اوضاع در شرکت‌های بزرگ ، متوسط و کوچک به یک اندازه نامناسب است.

 

بازار بورس؛

 نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نیز  سه نماد «فسبزوار»، «دسبحا» و «البرز» نمادهایی بودند که بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

IMG-20210919-WA0018

امروز نیز شاهد خروج ۹۰۲ میلیارد تومان از بورس توسط سهامداران حقیقی بود . همچنین ارزش صف‌های خرید هزار و ۱۵۵ میلیارد بود در سمت دیگر نیز ارزش صف‌های فروش ۴۶۰ میلیارد میلیارد تومان بود.

شاخص فرابورس نیز با افت 321 واحدی به رقم 21٬146 واحد رسید.

 

بازار ارز

دلار یکشنبه و تا ساعت ۱۸ نسبت به پایان روز گذشته اندکی افزایش داشت و با  حدود ۶۰ تومان نسبت به دیروز به رقم ۲۷۴۳‍۱ تومان رسید. یورو ، درهم و لیر نیز با افزایش قیمت ۷۳تومان ، ۱۷تومان و ۱۰تومان روبرو شدند و ارزش این ارزها به ترتیب ۳۲/۱۶۶ تومان، ۷۴۷۰ تومان و ۳۱۸۰ تومان شد.

 

سکه و طلا

با توجه به تعطیلی امروز بازارهای جهانی ، اونس جهانی همچنان در رقم ۱/۷۵۵ دلار باقی ماند و با توجه به افزایش قیمت اندک دلار در بازارهای داخلی ، شاهد نوسان کمی در بازارهای طلا و سکه بودیم . بر این اساس امروز و تا ساعت ۱۸ در بازار تهران طلای ۱۸عیار گرمی یک میلیون ۱۳۰هزار تومان خرید و فروش شد.

سکه امامی نیز امروز ۱۱میلیون ۸۲۰ هزار تومان بود، سکه بهار آزادی ۱۱میلیون ۳۰۰هزار تومان ،نیم سکه ۵میلیون ۹۰۰هزار تومان ، ربع سکه ۳میلیون ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی ۲میلیون ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش شدند.

 

ارز دیجیتالی

بازار رمزارزها در ۲۴ساعت گذشته با کاهش قیمت همراه بودند و ارزهای شاخص بازار عمدتا منفی بودند. بر این اساس تا ساعت ۱۸یکشنبه به وقت تهران بیت‌کوین با کاهش ۲/۳۷درصدی به حدود ۴۷۳۵۱ دلار رسید. اتریوم دیگر رمز ارز بازار نیز که به بیش از ۳۵۰۰ دلار رسیده بود سقوط بیش از ۵درصدی داشت و به ۳۳۴۸دلار رسید. بایننس کوین ۴۰۹دلار شد و بیت‌کوین کش نیز ۶۱۹ دلار خرید و فروش شد. لایت‌کوین نیز به قیمت ۱۷۸دلار تومان نزول کرد.. داج‌کوین ۲۳سنت ، ریپل ۱/۰۶دلار ، کاردانو ۲/۳۶ دلار و پولکادات ۳۳/۸۹ دلار شدند. سولانا هم کاهش ۱/۶۶ درصدی داشت و به۱۵۹ دلار رسید.

در مجموع نیز بازار رمزارزها کاهش ۱/۵۲درصدی داشت و به ارزش ۲/۲۱تریلیون دلار رسید.

IMG-20210919-WA0017

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار