|
کد مطلب: 60546

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا:

نشت آزمایشگاهی کووید ۱۹ بسیاری واقعی است

نشت آزمایشگاهی کووید ۱۹ بسیاری واقعی است

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که آمریکا نتوانسته منبع بروز ویروس کرونا را مشخص کند، گزینه نشت آزمایشگاهی "بسیار واقعی به نظر می‌رسد؛ ولی نهایی نیست".

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با مجله مطرح هندی India Today اظهار کرد: "بر مبنای تحقیقات فراوان، برخی نهادهای تایید می‌کنند که ویروس کرونا در اثر نشت آزمایشگاهی در اوهان پدید آمده است. دیگران معتقد هستند که احتمالا منبع آن جایی در بازار حیوانات در اوهان باشد. هیچ‌یک از نهادها نمی‌توانند ارزیابی نهایی را مطرح کنند. به این دلیل ما نمی‌توانیم با اطمینان به نفع هیچ‌یک از این گزینه‌ها موضع گیری کنیم. احتمال اینکه کووید ۱۹ در آزمایشگاه ساخته شده است، بارز است و بسیار واقعی، این در حالیست که این گزینه نهایی نیست".

وی در عین حال تاکید کرد که این مساله را می‌بایست به شکل جداگانه از اینکه آیا هر کشوری قصد داشته به شکل عمدی آن را در قالب اجرای برنامه سلاح بیولوژیکی خود منتشر کند یا نه، ارزیابی کرد.

این دیپلمات در پایان تصریح کرد: "تا جایی که من می‌دانم، هیچ‌یک از نهادهای ما مدرکی در تایید اینکه این امر بدین شکل بوده، پیدا نکرده‌اند".

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین

خبر فوری