کد مطلب: 49717

در قبرس شناسایی شد

سویه تازه کرونا؛ ترکیب اومیکرون و دلتا!

بلومبرگ‌نیوز روز شنبه گزارش داد که محققی در قبرس نوعی از ویروس کرونا را کشف کرده که نوع دلتا و اومیکرون را ترکیب می‌کند. لئوندیوس کوستریکیس، استاد علوم زیستی دانشگاه قبرس، نام این سویه را «دلتا کرون» گذاشت.

هنوز خیلی زود است که بگوییم موارد بیشتری از این سویه وجود دارد یا خیر، و اینکه این گونه جدید دقیقاً چه تأثیراتی می‌تواند داشته باشد. بلومبرگ نوشت که لئوندیوس کوستریکیس، به این دلیل این سویه را «دلتا‎کرون» نامیده است که دارای ردهایی ژنتیکی شبیه اومیکرون، درون ژنوم‌های دلتا است.

 

براساس این گزارش، کوستریکیس و تیمش تا به حال ۲۵ مورد ابتلا به این ویروس را پیدا کرده‌اند. و  هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا موارد بیشتری از این بیماری وجود دارند و یا دقیقاً چه تأثیراتی روی بدن می‌گذارند. کوستریکیس روز جمعه در مصاحبه با تلویزیون سیگما گفت: «در آینده خواهیم دید که آیا این سویه آسیب‌شناسی بیشتری دارد و یا مسری‌تر است از گونه دلتا. چه بسا بر دو سویه غالب اومیکرون و دلتا نیز فائق آید. اما من به شخصه معتقدم اومیکرون از دلتا کرون پیشی خواهد گرفت.»

 

به گزارش بلومبرگ، محققان این هفته یافته‌های خود را به GISAID ارسال کردند که پایگاهی بین‌المللی برای ردیابی ویروس‌هاست. دلتا کرون در حالی رخ نموده که اومیکرون به سرعت در حال گسترش یافتن در سراسر جهان و افزایش موارد ابتلا به کووید‎۱۹ است. براساس تحلیلی که CNBC روز جمعه از داده‌های دانشگاه جان هاپکینز ارائه داد: ایالات‌متحده در میانگینی هفت روزه، بیش از ۶۰۰ هزار مورد جدید را در روز گزارش می‌کند. این میزان، یک افزایش ۷۲ درصدی نسبت به هفته پیش و یک رکورد در دوران همه‌گیری است.

 

#روزنامه اینترنتی فراز #سایت فراز

 

 

مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار