کد مطلب: 49327

شب یلدای اُمیکرونی را چگونه گذراندید؟!

نوامبر، مطابق با ششم آذرماه، اولین خبر در رابطه با شیوع سویه اُمیکرون، در جهان منتشر شد. در این تاریخ، بلژیک نخستین مورد از ابتلا به اُمیکرون را تائید کرد. طبیعی است که طبق آنچه در دوسال اخیر اتفاق افتاده، این سویه هم روبه گسترش نهاد. اما در این مدت، طبق معمول خبرهایی که در این مورد در کشور ما منتشرمیشد، فقط از ابتلای مواردی در کشورهای همسایه بود. و باز طبق معمول، نه مرزی بسته شد، نه سفرها ممنوع شدند و نه اطلاع رسانی خاصی انجام گرفت. تا همین چند روز پیش که ناگهان وزارت بهداشت اعلام کرد همه افراد از هر سنی، باید دوز سوم واکسن را دریافت کنند و باز خبری از ابتلا در کشور ما نبود جز یکی دو مورد. البته بدون کیت تشخیص اُمیکرون.

 

تا آخرین لحظه مقاومت می‌کنیم!

 

این روش مسئولان ماست درهر جایگاه و پستی که دارند؛ تا آخرین لحظه از اطلاع رسانی به مردم خودداری می‌کنند، دست روی دست می‌گذارند تا بالاخره، فاجعه بزرگ شود. آنگاه اعلام می‌کنند همه واکسن و همچنان ماسک بزنند و هر سرماخوردگی، اُمیکرون است؛ زیرا کیت تشخیص وارد نکرده‌اند! حالا باید منتظر موج ششم باشیم. هرچقدرهم که برخی کارشناسان گلوی خود را پاره کردند و نسبت به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هشدار دادند، گوش کسی بدهکار نشد که نشد. تنها خبری که به طور رسمی در این مورد منتشر شده، ابتلای فردی است که از یک کشور عربی آمده، همین و تمام. البته که شایعه قوی‌تر ازخبرهای ضد و نقیض مسئولان ذیربطی است که تا آخرین لحظه در مقابل واقعیت مقاومت می‌کنند. شایعه می‌گوید موج ششم با اُمیکرون در راه است و مدارس تعطیل خواهند شد.

 

کیت تشخیص نداریم

 

اغلب افرادی که با وجود دریافت هر سه دوز واکسن، در این مدت دچار سرماخوردگی شده و به مراکز بهداشتی مراجعه کرده‌ و تست کرونا داده‌اند، تست‌شان مثبت شده. اما در پاسخ به این پرسش که آیا کرونایی که به آن مبتلا شده‌اند، اُمیکرون است یا از همان قبلی‌ها، گفته شده که هنوز کیت تشخیص اُمیکرون به کشور وارد نشده؛ نکته جالب این که به این افراد گفته شده، کرونا کروناست، حالا چه فرقی می‌کند اُمیکرون باشد یا سویه‌های دیگر! این هم کارشناسی پزشکی از نوع وطنی.

 

بالاخره دیروز کیت تشخیص اُمیکرون وارد شد!

 

با افزایش تعداد مبتلایان زیر نگاه مسئولان ذیربطی که بین انکار و ضد و نقیض گویی در رفت و آمد بودند و هستند و در نهایت با بی‌مسئولیتی تمام-طبق معمول-اجازه گسترش این سویه را دادند، دیروز اعلام شد کیت تشخیص اُمیکرون به کشور وارد شده و البته فعلا در دانشگاه‌های علوم پزشکی و برخی مراکز بهداشتی توزیع شده است، و این یعنی تعداد کیت‌های وارد شده بسیار محدود است و موج ششم اُمیکرونی آمده است که برای بار چندم ترس و دلهره و حس استیصال را به جان مردم بیندازد، زیرا این بار، سویه جدید اُمیکرون، نوجوانان و جوانان را نسبت به گروه‌های سنی بالاتر بیشتر درگیر می‌کند.

     

 

خبرنگار : آذر فخری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار