کد مطلب: 47118

آیین اربعین در استقبال پیک های تازه کرونا!

حال که فصل گرما رو به اتمام است و کنسرت های تابستانه نیز برادری خود را در حقِ کرونا تمام کرده اند، در آستانه تجمعی دیگر در شمایل راهپیمایی اربعین ، بار دیگر نگرانی برای ورود پیک های دهشتناک تر، زیر پوستمان نبض می زند.

حتی اگر در پیک ششم یک بیماری مسری و مرگبار قرار داشته باشیم، حتی اگر روزانه بیش از ۴۵۰ نفر قربانی را تسلیم آن (کرونا) کنیم و نزدیک به ٢۰ هزار مبتلای جدید به این ویروس منحوس را نیز تحویل بگیریم ، حتی اگر روند واکسیناسیونمان نیز مصداقِ همان جیب های خالی و پُزهای عالی معروف باشد و تا امروز و پس از ۱٨ ماه از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، هنوز بیش از ۶۰ درصد جمعیت واکسینه نشده روی دستمان مانده باشد، گویی باز هم نمی توانیم عمق فاجعه را درک کنیم؛ فاجعه ای که بخش عظیم آن از بطنِ تجمعات زاده شده است! حال این تجمع خواه در کنسرت، عروسی و جشنواره باشد ، خواه در تظاهرات، عزاداری و راهپیمایی های مذهبی، چیزی از نقش مادرانه ِ آن در زاد و ولد قربانی های تازه کم نخواهد کرد! حال که فصل گرما رو به اتمام است و کنسرت های تابستانه نیز برادری خود را در حقِ کرونا تمام کرده اند، در آستانه تجمعی دیگر در شمایل راهپیمایی اربعین ، بار دیگر نگرانی برای ورود پیک های دهشتناک تر، زیر پوستمان نبض می زند.

 

آیین اربعین منوط بر سفر هوایی

 

در نهایت پس از مناقشات بسیار بین ایران و عراق، دولت مقصد(عراق) با حضور ۳۰ هزار مسافر از ایران برای برگزاری آیین اربعین موافقت کرد، اما منوط بر اینکه افراد دو دز واکسن زده باشند،بیماری زمینه ای نداشته باشند، نتیجه تست پی سی ارشان منفی شده باشد و رفت و برگشت، با هواپیما سفر کنند. جالب آنکه در گزارش های منتشر شده به ضرورت منفی بودن تست کرونا در زمان بازگشت به ایران اشاره‌ای نشده است! در توضیح بیشتر باید گفت که بر خلاف سال‌های گذشته به دلیل شیوع وسیع کرونا، مرزهای زمینی بسته است و امکان رفت‌وآمد با ماشین یا پیاده، وجود ندارد و انتقال مسافران اربعین با ۴۰۰ سفر هوایی از شش مبدأ تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز صورت خواهد گرفت.البته مذاکرات برای افزایش ظرفیت و بازگشت زمینی مسافران با عراق هنوز ادامه دارد که البته هنوز موافقتی با آن صورت نگرفته است. هر چند در این تصمیم، لزوم سلامت زائران ایرانی هنگام بازگشت جامانده است اما شاید حسن  آن  در این باشد که می تواند خطر حوادث رانندگی را سرشکن کند. به خصوص که طبق آخرین آمار در سال ٩٨، حدود ۴۰ تن از زائران ایرانی در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. با این حال این رقم در آمار چند صدنفری مرگِ حاصل از کرونا،درصدی اندک است.

 

درباب بودجه یک راهپیمایی مذهبی

 

درباره بودجه آیین اربعین و گردش مالی آن بحث بسیار است. در حالی که عده ای می گویند اربعین اصلا بودجه دولتی ندارد، در ردیف بودجه، برای این آیین نیز رقمی تعریف شده است اما مبلغ نزدیک به واقعیت را از لابه لای اظهار نظرها و گفت و گوها نیز می توان بیرون کشید. برای مثال در سال ٩٧،  قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام از افزایش ردیف بودجه اربعین از ٢۰ میلیارد به ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داده و گفته بود که ۵۰ درصد این ردیف بودجه‌ای به استان ایلام و ۵۰ درصد آن به دو استان کرمانشاه و خوزستان اختصاص می‌یابد. در حال حاضر، آخرین رقم ثبت شده در ردیف بودجه برای اربعین مربوط به سال ٩٩ است که ۱۴٣ میلیارد تومان درج شده است. البته در کنار بودجه دولتی، برخی از نهاد‌ها براساس وظیفه، برخی سازمان‌ها بر اثر فشار‌ و گروهی به دلیل اعتقاد و از جیب‌ خود هزینه ها را می پردازند.

جدا از بودجه ، ارگان هایی چون شهرداری نیز در تامین هزینه این راهپیمایی مذهبی دخیل هستند. در دوران شهرداری محمدباقر قالیباف، اخبار حکایت از  کمک ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومانی شهرداری به ستاد برگزاری اربعین داشتند. بعد از آن چند عضو شورای شهر تهران اعلام کرده بودند که ستاد اربعین شهرداری در دوره قالیباف برای برگزاری این مراسم در سال ۱٣٩۵ حدود ۳۵ میلیارد تومان هزینه کرده است. در حالی که باید تنها پنج میلیارد تومان خرج می‌کرد. این مهم قابل تعمیم به شهرهای دیگر نیز هست و شهرداری سایر شهرهای ایران نیز به نسبت بودجه سالانه خود، اقدام به حمایت مالی از این مراسم می‌کنند و ده‌ها و شاید صد‌ها میلیون تومان برای موکب‌های استانی بفرستند. 

 

گردش مالی مبهم

 

طی دو سال اخیر اخبار غیررسمی از گردش مالی ٨۰۰ تا ۱۶۰۰ میلیارد تومانی راهپیمایی اربعین حکایت داشت. اخباری که هیچ گاه تایید یا تکذیب نشد.  گردش مالی که هزینه‌ ویزا، بیمه، حمل و نقل، اقامت و غذا ، بخش های مهم آن را تشکیل می دهند و حاشیه سود آن نیز طبعا در شرکت‌های مسافرتی، مراجع صدور ویزا، شرکت‌های حمل و نقل، هتل‌داران و رستوران داران پررنگ تر است. در این میان طبق گزارش اقتصاد آنلاین بیش از ٢٢۰ میلیارد تومان تنها گردش مالی ایرلاین هاست که فرض ابتدای بند را درباره گردش مالی تاحدودی نزدیک به واقعیت می کند.  این در حالی است که طبق ادعای رییس ستاد مرکزی اربعین، همه دستگاه‌های مرتبط با اربعین هزینه‌کننده هستند و نه درآمدزا و در این میان حتی یک ریال هم به وزارت بهداشت، سپاه، ارتش و نیرو‌های مسلح داده نشده است.

مساله دیگر معافیت از عوارض خروج در سفر زمینی است که البته امسال به دلیل کرونا فعلا منتفی است. اما این روند طی سال های اخیر نیز دنبال می شد. مثلا در سال ٩٨، عوارض خروج برای سفرهای عادی ۲۲۰ هزار تومان و سفرهای زیارتی ۱۱۰ هزار تومان تعیین شده بود. بر فرض یک میلیون نفر زائر ثبت نام شده در سامانه سماح، یعنی دولت برای این مراسم دست‌کم از ۱۱۰ میلیارد تومان درآمد در سال ٩٨ چشم‌پوشی کرده است!

 

حال امسال ظرفیت زائران کاهش پیدا کرده و از میلیون به هزار رسیده است. ورود به عراق از مرزهای زمینی تا لحظه نگارش این گزارش منتفی است و بودجه و هزینه کرد تاکنون علامت سوال باقی مانده است. تنها خبر منتشر شده حمایت ۶ میلیاردی شهرداری از این راهپیمایی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار