کد مطلب: 31431

جان هزاره‌ها مهم است؟!

هفته گذشته و در تاریخ ۳ ژانویه دست‌کم ۱۰ کارگر معدن هزاره در پاکستان توسط داعش به طرز فجیعی کشته شدند. اعضای گروه دولت اسلامی، پس از حمله به معدن زغال سنگ این کارگران را ربوده و پس از انتقال به کوهستان، آن‌ها را با دستان بسته سر بریدند. پنج نفر از ای

هفته گذشته و در تاریخ ۳ ژانویه دست‌کم ۱۰ کارگر معدن هزاره در پاکستان توسط داعش به طرز فجیعی کشته شدند. اعضای گروه دولت اسلامی، پس از حمله به معدن زغال سنگ این کارگران را ربوده و پس از انتقال به کوهستان، آن‌ها را با دستان بسته سر بریدند. پنج نفر از این کشته شدگان متعلق به یک خانواده و از بستگان نزدیک هم هستند.

در پی انتشار این خبر صدها نفر از جمعیت هزاره‌ها در کویته به خیابان‌ها آمدند. معترضان تابوت اجساد افراد کشته شده را با خود حمل کرده و با مسدود کردن یک مسیر در حومه شهر کویته خواستار تأمین عدالت شدند.

در این میان برخی کاربران با هشتگ‌های Hazaralivesmatter# و StopHazaraGenocide# درباره این فاجعه گفتند اما این هشتگ‌ها در یک هفته اخیر کمتر توجه کاربران فارسی زبان را جلب کرد. نه تنها کاربران، بلکه رسانه‌های فارسی زبان نیز کمتر به این جنایت پرداختند و البته صدایی از نمایندگان پارلمان افغانستان نیز به گوش نرسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار