کد مطلب: 51352

تاثیر جنگ اوکراین به روایت نمودار

اروپا در برابر قطع صادرات انرژی از روسیه تا چه حد آسیب‌پذیر است؟آیا آفریقا می‌تواند جایگزین مناسبی برای گاز روسیه باشد؟

برسی پیامد‌های جنگ اوکراین و روسیه تا به امروز به همراه نمودار

در حالی که سوخت‌های معدنی واردانی به آمریکا از روسیه ۵۰ میلیون بوده‌است ،این مقدار در اتحادیه اروپا نزدیک به ۲۹۶ میلیون بوده‌است.

 

 

آیا آفریقا می‌تواند جایگزین مناسبی برای گاز روسیه باشد؟

 

africa

طبق گفته akinwumi adesina ریسس بانک توسعه آفریقا " اروپا دنبال منبع جدید برای تامین گاز است که این میتواند آفریقا باشد."

secondسه خط لوله گاز طبیعی را از آفریقا به اروپا می آورد، transmed که امکان صادرات از الجزایر به ایتالیا را فراهم می کند

مدگاز که الجزایر را به اسپانیا در زیر دریا متصل می‌کند و همچنین greenstream، با ظرفیت کمتر، که لیبی را به سیسیل متصل می کند

third

 

 

در حالی که توقف تجارت به ویژه گاز طبیعی با  روسیه می تواند در  درازمدت اروپا را با مشکلاتی مواجه کند، سایر کشورها ترسی کمتری دارند.

 

forth

روسیه در حال حاضر 40 درصد گاز طبیعی وارداتی اتحادیه اروپا را تامین می کند. حال سوالی که مطرح 

می‌شود این است که کشورهای اروپایی به کدام کشور مراجعه می‌کنند؟

ninth

 

در حالی که تحریم گسترده صادرات انرژی روسیه مطمئناً به این کشور آسیب می رساند، کشوری که برای مدت طولانی به طور غیرعادی به منابع طبیعی خود متکی بوده است،این برای کشورهای اروپایی نیز بدون پیامد نخواهد بود.

fith

در حالی که انتظار می رود در سال ۲۰۲۲ اوکراین با کمبود محصول روبه رو شود، روسیه صادرات محصولاتی مانند گندم را تا پایان ژوئن 2022 ممنوع کرده است.

seventh

به غیر از نفت، گاز و چندین فلز گرانبها، روسیه نیز یکی از تولیدکنندگان عمده گندم است.با توجه به سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد،تنها پس از چین و هند،روسیه ۸۶ میلیون تن غلات در سال ۲۰۲۰ تولید کرده است.

 

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار