کد مطلب: 51290

هیچ‌کس نمی‌داند پول گاز روسیه را چطور باید داد

با نزدیک‌تر شدن نشست هفته آینده اوپک‌پلاس، بازار به طوری فزاینده ضرورت تمدید رسمیِ دیگر سهمیه‌های تولید ماهانه را زیر سؤال می‌برد.

 با کاهش تقریباً ۱ میلیون بشکه در روزِ  عرضه نفت روسیه، و در حالی که لیبی دائماً با اختلالات عرضه دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، باید تنها در انتظار افزایش نرخ در گروه نفتی بود. علی‌رغم کاهش قابل‌توجه تقاضای چین، نفت در پنجمین افزایش متوالی ماهانه‌ی خود، قیمت ۱۱۰ دلار در هر بشکه را کسب کرده است.

روسیه، عرضه گاز لهستان و بلغارستان را متوقف کرد. او این کار را پس از خودداری این دو کشور از افتتاح حساب‌های جدید بانکی و پرداخت هزینه تحویل گاز پروم به روبل، انجام داد... تصمیمی که از سوی کمیسیون اروپا با لفظ «باج‌خواهی» مورد اطلاق قرار گرفت.

انتظار می‌رود اوپک‌پلاس به توافقی دیگر برسد. این انتظار وجود دارد که کشورهای اوپک‌پلاس، در دومین سال عرضه خود در نشست ماهانه پنجم ژوئن، افزایشِ ۴۳۲ هزار بشکه در روز را نشان دهند... آن هم در شرایطی که تولید نفت از سوی قزاقستان و روسیه نیز با محدودیت مواجه شده است.

ساخالین‌_‌۱ روسیه وارد حالت فورس‌ماژور شد. پروژه‌ی ساخالین‌_‌۱ در روسیه، با تولید حدوداً ۲۷۰ هزار بشکه نفت خام در روز، اپراتور آن، یعنی اکسون موبیل را در حالت فورس‌ماژور قرار داد.

کنگره‌ی امریکا متعهد شد جویای شرکت‌های نفتی باشد. دموکرات‌های این کشور در کنگره، شرکت‌های نفت داخلی را به افزایش بالای قیمت‌های بنزین و سودجویی متهم کردند. ایشان مترصد ارائه قانونی هستند که به کمیسیون تجارت فدرال ایالات‌متحده رخصت دهد ایشان را مورد پیگیری قرار داده، جریمه‌های آنها را دو‎برابر کرده و به ۲ میلیون دلار در روز برساند.

اکسون موبیل، سه اکتشاف جدید استابروک انجام داد. شرکت بزرگ نفتی ایالات‌متحده، در ساحل گویان سه اکتشاف جدید با نام‌های Patwa، Barreleye، و Lukanani به انجام رساند که مجموع مبالغ قابل بازیافت بلوک استابروک را به ۱۱ میلیارد بشکه رساند.

هیچ‌کس نمی‌داند بهای گاز روسیه را چطور باید پرداخت. وزارت دفاع آلمان، در میان سر‎در‎گمی موجود در تمام قاره، اعلام کرد که اگر شرکت‌ها اعلام کنند که قراردادها با پرداخت یورو انجام گرفته، قاعدتاً مغایرتی با رژیم تحریم‌ها به وجود نخواهد آمد.

چین، تعرفه واردات زغال‌سنگ را به صفر می‌رساند. از آنجا که تولید داخلی زغال‌سنگ در ماه مارس به بالاترین حد خود، یعنی ۳۹۵ میلیون تُن رسید، چین از یکم ماه می، تعرفه‌های وارداتی را کنار گذاشته و بدین‌ترتیب به طور بالقوه، راه را برای ورود زغال‌سنگ روسیه، آن هم با تخفیف بیشتر به این کشور مهیا می‌کند.

آلمان به دنبال تصاحب پالایشگاه نفت روس است. این کشور در حال آماده‌شدن برای تصاحب پالایشگاه Schwedt است که توسط شرکت نفت دولتی روسیه اداره می‌شود.

شکایت ایالات‌متحده از تولیدکننده پیشروِ فلزات. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده از معدنچی برزیلی به سبب ادعاهای «کذب و گمراه‌کننده»، پس از فاجعه سد برومادینیو در سال ۲۰۱۹ که به مرگ ۲۷۰ تن انجامید، شکایت کرده و گفت که این شرکت از عدم انطباق این سد با استانداردهای بین‌المللی اطلاع دارد.

شل، انرژی‌های تجدیدپذیر هند را دو‎برابر کرد. این شرکت نفتی بریتانیایی، با خرید شرکت Spring Energy (که متمرکز بر انرژی‌های تجدید‌پذیر هند بوده) موافقت کرد... این معامله با ارزش ۱.۵۵ میلیارد دلار انجام شد.

#روزنامه اینترنتی فراز #سایت فراز

 

 

مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار