کد مطلب: 49728

مشکل سهمیه بنزین رانندگان اسنپ و تپسی همچنان ادامه دارد

مشکل سهمیه بنزین رانندگان اسنپ و تپسی همچنان ادامه دارد

مشکل رانندگان دو شرکت آنلاین تپسی و استپ در رابطه عدم واریز سهمیه بنزین، همچنان ادامه دارد؛ در حالی‌که بارها با دستگاه‌های ذیربط تماس گرفته‌ایم، اما به جواب نرسیده‌ایم و معلوم نیست دلیل عدم واریز سهمیه بنزین برای این رانندگان چیست؟ آیا در این میان شرکت‌ها کوتاهی می‌کنند یا مشکل به وزارت کشورو شرکت پخش فرآورده‌های نفتی باز می‌گردد؟

بسیاری از رانندگان دو شرکت آنلاین تپسی و اسنپ، برای گذارن زندگی خود به شدت وابسته به این شغل‌اند و این شغل برای برخی، به‌عنوان شغل دوم اهمیت بسیاری دارد. آن‌هم در روزگاری که بیکاری و اندک بودن دستمزد، مشکل بزرگ خانواده‌های جامعه ماست. اما نکته عجیب دراین ماجرا، بی‌توجهی و اهمال‌کاری وزارت کشور و یا شرکت پخش فرآورده‌های نفتی است. چرا که هر شرکت اذعان می‌دارند که هر ماه لیست رانندگان خود را به وزارت کشور ارسال میکنند تا پس از تائید این وزارت، شرکت پخش فرآورده‎های نفتی، سهمیه بنزین آنان را واریز کند. اما مدتیست این روند دچار اختلال شده؛ اختلالی که کسی در مورد چند و چون آن هیچکدام از این سه واسطه-شرکتهای آنلاین تاکسی، وزارت کشور و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی - توضیحی نداده و قصور در این زمینه را به دیگری حواله می‌کنند.

 

در این فرایند، شرکتهای آنلاین تاکسی می‌گویند مسئولیت آنها صرفا ارسال اطلاعات ماهانه پیمایش به وزارت کشور است و واریز سهمیه به صورت مستقیم از سمت وزارت نفت به رانندگان انجام می‌شود.شرط دریافت سهمیه بنزین، داشتن حداقل ۲۰۰ کیلومتر پیمایش در ماه در تاکسی‌های آنلاین است. در صورت دارا بودن این شرط، به ازای هر یکصد کیلومتر پیمایش، ۸.۷۵ لیتر به خودروهای بنزینی، تا سقف ۳۰۰لیتر و ۵.۲۵ لیتر به خودروهای گازسوز تا سقف ۱۸۰ لیتر تعلق می‌گیرد.در فرایند واریز سهمیه برای رانندگان، این دو شرکت تاکسیرانی آنلاین به‌صورت ماهانه اطلاعات پیمایش رانندگان را در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهد و در ادامه، پس از تبادل اطلاعات بین وزارت کشور و وزارت نفت، واریز سهمیه از سمت وزارت نفت انجام می‌شود.

 

بر اساس اعلام این دو شرکت، آخرین سهمیه واریز شده برای رانندگان تاکسی آنلاین، مربوط به بازه زمانی ۲۱ مرداد الی ۲۰ شهریور ماه است، که البته این واریزی، با دیرکردی ۳ ماهه، در ۸ دی ماه انجام شده و تا امروز، واریزهای مربوط به ماه‌های مهر، آبان و آذر انجام نشده است. در واقع این رانندگان۳ ماه سهمیه بنزین طلب دارند که اقدامی در مورد آن صورت نگرفته است.

 

خبرنگار : آذر فخری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار