کد مطلب: 48291

میلیاردرهای نفتی جهان کیستند؟ + عکس

با ادامه افزایش قیمت‌های نفت و افزایش تقاضا و کمبود عرضه، سهام انرژی صعود کرده و غول‌های انرژی دنیا را از همیشه خوشحال‌تر کرده است. شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد میلیاردرهای انرژی در سراسر جهان شاهد افزایش بیش از ۲۰ درصدی مجموع ثروتشان در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ بوده اند که بالاترین رشد ثروت در میان گروه‌های میلیاردری است که توسط بلومبرگ رصد می شوند.

 

 

بر اساس گزارش «اویل پرایس» این فهرست شامل افرادی است که عمده درآمدشان از نفت و گاز است و شامل سرمایه گذاران انرژی پاک نمی شود.

 

 

 موکش آمبانی

 

 

WhatsApp Image 2021-11-04 at 7.26.40 AM

 

 

کشور: هند

 

صنعت: نفت، پایین دستی

 

ثروت خالص: ۹۵.۸ میلیارد دلار

 

تغییر از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون: ۱۹.۱ میلیارد دلار (۲۴.۹ درصد)

 

موکش آمبانی با ثروت خالصی که به ۱۰۰ میلیارد دلار نزدیک می شود، یازدهمین مرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین سرمایه گذار انرژی است. آمبانی شرکت ریلاینس اینداستریز هند را کنترل می کند که بزرگترین مجتمع پالایش نفت جهان را دارد. سایر کسب و کارهای دیگر آمبانی شامل شبکه بی سیم فور جی در سراسر هند است. ریلاینس اینداستریز سال گذشته از اکسون موبیل پیش افتاد و بزرگترین شرکت انرژی سهامی عام جهان شد.

 

 

 لئونید میخلسون

 

 

WhatsApp Image 2021-11-04 at 7.27.03 AM

کشور: روسیه

 

صنعت: گاز طبیعی

 

ثروت خالص: ۳۳.۳ میلیارد دلار

 

تغییر از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون: ۸.۶ میلیارد دلار (۳۴.۶ درصد)

 

لئونید میخلسون مدیرعامل نواتک است که بزرگترین شرکت فراهم کننده گاز طبیعی غیردولتی روسیه است. این میلیاردر حدود یک چهارم از این شرکت سهامی عام را در اختیار دارد که حدود ۱۰ درصد از گاز روسیه را تولید می کند. وی همچنین ۳۶ درصد سهم در شرکت پتروشیمی سیبور دارد.

 

 

 هارولد هام

 

WhatsApp Image 2021-11-04 at 7.27.19 AM

 

کشور: آمریکا

 

صنعت: نفت و گاز

 

ثروت خالص: ۱۴.۸ میلیارد دلار

 

تغییر از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون: ۹.۸ میلیارد دلار (۱۹۰.۷ درصد)

 

هارولد هام رییس هیات مدیره شرکت کانتیننتال ریسورسز است که بزرگترین تولیدکننده نفت در منطقه بیکن در داکوتای شمالی و مونتانااست. این شرکت سهامی عام مستقر در اوکلاهاما سیتی شاهد صعود ۱۹۹.۴ درصدی ارزش سهامش از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون بوده که ثروت خالص هام را افزایش داده است.

 

 

 لئونید فدون

 

WhatsApp Image 2021-11-04 at 7.27.32 AM

 

کشور: روسیه

 

صنعت: نفت و گاز

 

ثروت خالص: ۹.۷ میلیارد دلار

 

تغییر از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون: سه میلیارد دلار (۴۴.۹ درصد)

 

فدون نایب رییس و عضو هیات مدیره شرکت لوک اویل است که یکی از شرکت‌های تولیدکننده بزرگ نفت در روسیه است. وی خصوصیسازی لوک اویل را پیش برده و با خانواده اش حدود ۱۲ درصد سهم این شرکت را حفظ کرده است. این میلیاردر بیش از ۱.۵ میلیارد دلارسود نقدی از سهامش در لوک اویل دریافت کرده است.

 

 

ریچارد کیندر

 

WhatsApp Image 2021-11-04 at 7.27.44 AM

کشور: آمریکا

 

صنعت: نفت و گاز

 

ثروت خالص: ۸.۲ میلیارد دلار

 

تغییر از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون: ۱.۴ میلیارد دلار (۲۰.۱ درصد)

 

ریچارد کیندر رییس هیات مدیره و بزرگترین سهامدار شرکت کیندر مورگان است که یک شرکت سهام عام ذخیره سازی انرژی و خط لوله است. این شرکت ۱۴۴ پایانه را اداره کرده و ۸۳ هزار مایل خط لوله دارد که گاز طبیعی، نفت خام، اتانول و سایر فرآورده های نفتی رامنتقل می کنند. کیندر از زمان تاسیس این شرکت در سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۵ مدیرعامل آن بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار