کد مطلب: 53701

بعد از وزارت راه نوبت وزارت کار شد

تائید بازداشت یک مدیرجوان دیگر در دولت سیزدهم؛ باز هم به اتهام رشوه

تائید بازداشت یک مدیرجوان دیگر در دولت سیزدهم؛ باز هم به اتهام رشوه

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی خبر بازداشت مدیر یکی از هلدینگ‌های شستا را تائید کرد.

صبح امروز عبدالرضا داوری، از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در توئیتی خبر از بازداشت یکی از مدیران جوان شستا داد. حالا بعد از گذشت ساعاتی خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی این خبر را تائید کرده است.

آنطور که تسنیم نوشته، میرهاشم موسوی در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های کارگری که در محل ساختمان مرکزی این سازمان برگزار شد گفت: در روز گذشته در یکی از زیرمجموعه‌های اقتصادی با ورود مؤثر و به‌هنگام یکی از سازمان‌های نظارتی، بازداشت یکی از مدیران و عامل دخیل به اتهام فساد صورت پذیرفت.

وی بازداشت این مدیر را به «گزارش درونی و در رصد با همکاری مؤثر و خوب دستگاه‌های نظارتی» نسبت داده است.

عبدالرضا داوری، در حساب شخصی توئیتر خود نوشته بود: متاسفانه مطلع شدم که شامگاه دیروز، یکی دیگر از مدیران جوان و انقلابی تازه منصوب که ریاست یک هلدینگ بزرگ در شستا را بر عهده داشت به اتهام درخواست و دریافت رشوه از پیمانکاران زیرمجموعه‌اش، توسط مراجع نظارتی بازداشت شده است.

دو هفته پیش هم بازداشت قاسم مکارم شیرازی، مشاور و بازپرس ویژه رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی توسط وزارت اطلاعات خبرساز شده بود. مکارم شیرازی نیز به اتهام رشوه بازداشت شده است. گفته می‌شود او قصد داشته رشوه خود را به یورو دریافت کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خبر بازداشت یکی از مدیران هلدینگ‌های شستا را تائید کرده که اطلاعات بیشتری در این باره به زبان نیاورده است. معلوم نیست این فرد دقیقا چه کسی بوده و در کدام مجموعه فعالیت داشته. چرا که از مهمترین مسایل در خصوص بازداشت این دست مدیران آن است که معلوم شود سابقه آنها چه بوده و بر اساس چه معیارهایی و با دخالت چه افرادی توانسته‌اند در راس مجموعه‌های اقتصادی قرار بگیرند؟

حالا هم مساله این است که آیا اطلاعات بیشتری درباره این بازداشت و اتهامات مدیر جوان بازداشت شده در روزهای آینده منتشر خواهد شد یا خیر؟ چرا که بیم آن می‌رود با بی خبری در این دست موارد، حواشی اصلی و دایره روابط و افراد دخیل در این دست مفاسد پنهان بمانند.

همینطور نقش مدیران ارشد و سیاسیونی که عامل بالا کشیده شدن این دست افراد هستند نیز معمولا در فضای بی‌خبری، پنهان نگاه داشته می‌شود. چه اینکه درباره ماجرای قاسم مکارم، مشاور و بازپرس ویژه رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی نیز چنین شد.

قاسم مکارم سابقه نزدیکی بیش از ده ساله با رستم قاسمی و برخی دیگر چهره‌های اصولگرا داشته و حالا این چهره‌های متنفذ و از جمله شخص وزیر مسئولیت بالا کشیدن او به سمت‌های حساس و قرار دادن در موقعیت مدیریت کلان را انکار می‌کنند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین