کد مطلب: 65709

خشم فدراسیون فوتبال از یک عکس جنجالی قلعه نویی | جزییات جلوگیری از ورود یک عکاس به اردوی تیم ملی

خشم فدراسیون فوتبال از یک عکس جنجالی قلعه نویی | جزییات جلوگیری از ورود یک عکاس به اردوی تیم ملی

پس از اینکه یکی از عکاسان حاضر در اردوی تیم ملی عکسی از امیرقلعه‌نویی منتشر کرد که اضافه وزن و شکم برآمده او را نشان می‌داد، مدیررسانه‌ای تیم ملی از ورود او به اردو جلوگیری کرد. اقدامی که با واکنش و اعتراض دیگر خبرنگاران و عکاسان روبه‌رو شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال یک عکس انتقادی را برنتابید. پس از اینکه یکی از عکاسان حاضر در اردوی تیم ملی عکسی از امیرقلعه‌نویی منتشر کرد که اضافه وزن و شکم برآمده او را نشان می‌داد، مدیررسانه‌ای تیم ملی از ورود او به اردو جلوگیری کرد. اقدامی که با واکنش و اعتراض دیگر خبرنگاران و عکاسان روبه‌رو شد.

 

قلعه+نویی

 

همچنین براساس شنیده‌ها برخی دیگر از حاضران نیز خواستار جلوگیری از ورود برخی خبرنگاران منتقد قلعه‌نویی شدند که البته این اتفاق رخ نداد. مدیر رسانه‌ای تیم ملی در این باره مدعی شده که فدراسیون با انتقاد سازنده مشکلی ندارد اما عکس قلعه‌نویی به قصد تمسخر گرفته شده است. 

البته از سوی دیگر گفته شده که قلعه‌نویی از اقدام مدیررسانه‌ای تیم ملی خبر نداشته و او راسا مانع ورود این عکاس شده است. هر چند که مشخص نیست این خبر به دلیل بالاگرفتن انتقادها منتشر شده یا صحت دارد و قلعه‌نویی به این راحتی هم از انتقاد نمی‌رنجد.

اردوی تیم ملی فوتبال برای برگزاری دو بازی دوستانه با بلغارستان و آنگولا در کمپ تیم‌های ملی برگزار شده است.

 

مقایسه مربی فوتبال ایران و عربستان

 

در چنین شرایطی عکس قلعه‌نویی البته دستمایه طنز کاربران در شبکه‌های اجتماعی نیز شد. برخی اضافه وزن قلعه‌نویی را با آمادگی جسمانی روبرتو مانچینی سرمربی فوتبال تیم ملی عربستان مقایسه کردند. 

 

روبرتو+مانچینی

 

البته که تناسب اندام معیار درستی برای سنجش عملکرد یک مربی فوتبال نیست اما کارنامه مانچینی و سرمایه‌گذاری در فوتبال عربستان دور شدن عجیب فوتبال عربستان از ایران را نشان می‌دهد. 

مانچینی که پیش از این سرمربی‌گری تیم ملی ایتالیا را بر عهده داشت از هدایت این تیم کناره گرفت تا بتواند راهی عربستان شود. او با ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰ شد و حالا بر اساس اخبار فدراسیون فوتبال عربستان قراردادی ۴ ساله با مانچینی بسته و سالیانه ۳۰ میلیون یورو دستمزد به او خواهد داد. به این ترتیب مانچینی تبدیل به گران‌ترین سرمربی تاریخ قوتبال تاکنون می‌شود.

از سوی دیگر اما در ایران امیرقلعه نویی هدایت تیم ملی را پس از جام جهانی به عهده گرفته است. در جام جهانی قطر کارلوس کیروش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران حضور داشت که پس از اتمام رقابت‌ها، این مربی راهی قطر شد.

فدارسیون فوتبال با قلعه‌نویی تا جام جهانی ۲۰۲۶ قرارداد بسته است. به گفته رییس فدارسیون این قرارداد البته شرایطی دارد که قرار گرفتن تیم ملی جزو چهار تیم برتر جام ملت‌ها قرار دهد یکی از آن‌هاست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین