کد مطلب: 51167

جایزه ادبی «دانا رئوف» به نویسنده کُرد ایرانی رسید

محمد علی دستمالی نویسنده سنندجی، به عنوان برنده نخستین دوره جایزه ادبی «دانا رئوف» شناخته شد.

روز چهارشنبه سیزدهم آوریل و در تالار هنر در شهر  سلیمانیه اقلیم کردستان عراق مراسم اهدای جایزه¬ی نمایشنامه¬نویسی برگزار شد و محمد علی دستمالی جایزه را به دست آورد.

 

دستمالی که با نمایشنامه‌ای به نام «بدون توقف تا تایمز)» در این مسابقه شرکت کرده بود، جایزه را از نمایشنامه‌نویس و کارگردان کُرد مقیم سوئد، دریافت کرد. این نمایشنامه، ماجرای چند پناهجو را بازگو می‌کند که چمدان به دست کنار دریا ایستاده‌اند و منتظرند که قاچاقچیان سر برسند و آنها را با خود به سوی تایمز ببرند. 

 

 

278490923_5189533614439925_2475331729492746309_n

دانا رئوف نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر اعلام کرد که همراه با دوستانش در گروه هنری ادبی «کپر»، به منظور  جبران خلا نمایشنامه‌نویسی در ادبیات  کُردی، این جایزه را هر سال برگزار خواهد کرد.

 

در مراسم اهدای جایزه، ادبا و نویسندگان مشهوری همچون دلار قره‌داغی،  شیرزاد حسن، هیوا قادر، آزاد برزنجی، علی عثمان و رئوف بیگرد حضور داشتند. پس از اهدای جایزه، کتاب نمایشنامه نیز در این مراسم به فروش رسید و نویسنده، اثر خود را برای خوانندگان امضا کرد.

 

محمد علی دستمالی که سه مجموعه داستان به زبان فارسی منتشر کرده، پیش تر برنده جایزه ادبی صادق هدایت و جایزه ادبی فرشته بوده و علاوه بر حوزه ادبیات، در عرصه تحلیل روابط بین¬الملل و مطالعات ترکیه‌شناسی و تحولات سیاسی حوزه کردها، قلم می‌زند.

 

  • فواد ارسالی در

    باعث افتخاره

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار