کد مطلب: 41554

تتلو چگونه «سلبریتی اصولگرایان» شد

«امیرحسین مقصودلو» ملقب به تتلو در سال ۹۶ با حمایت از ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مقابل سلبریتی‌هایی ایستاد که از روحانی حمایت کردند و به نظر می‌رسد موفق شد خیل عظیمی از طرفدارانش را مجاب کند که به رئیسی رای دهند.اما رئیسی نتوانست در آن

«امیرحسین مقصودلو» ملقب به تتلو در سال ۹۶ با حمایت از ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مقابل سلبریتی‌هایی ایستاد که از روحانی حمایت کردند و به نظر می‌رسد موفق شد خیل عظیمی از طرفدارانش را مجاب کند که به رئیسی رای دهند.

اما رئیسی نتوانست در آن انتخابات موفق شود ولی حالا باز هم در انتخابات ۱۴۰۰ که به نظر می‌رسد سید ابراهیم رئیسی رقیب جدی ندارد تتلو بار دیگر همراه با تتلیتی‌ها حامی او شده‌اند، این اتفاق در حالی افتاده است که تا کنون هیچ کدام از سلبریتی‌ها از هیچ نامزد دیگری حمایت نکرده اند.

به گزارش خبرنگار فراز، او از نخستین خوانندگان سبک آر‌اند بی‌ در ایران است که به شکل «زیرزمینی» کار کرد و توانست طرفداران زیادی از نسل نوجوان را با خود هم سو کند

در کنار کارهای هنری، اما رفتارها و گرایش‌های سیاسی وی در دوره‌های گوناگون، مایه‌ی مجادلات فراوانی شده‌ است. دیدگاه‌های او درباره‌ی موضوع‌های گوناگونی از جمله سوگواری محرم، قربانی کردن حیوانات، حجاب و هواداری وی از برخی مقامات جمهوری اسلامی در کنار اتهاماتی مانند «توهین و دعوت به ضرب و شتم زنان» و «دعوت از کودکان زیر سن قانونی برای رابطه‌ی جنسی» و … باعث شکل‌گیری نقدهای فراوانی از سوی منتقدانش شده‌است.

او از چهره‌های خبرساز و پرهوادار شبکه‌های اجتماعی پربازدید در ایران است. حساب کاربری تتلو در اینستاگرام، به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین این سرویس، تاکنون 2 بار بسته‌شده‌است؛ یک بار در سال ۱۳۹۷ و بار دیگر در سال ۱۳۹۹.

حواشی مقصودلو به همین جا ختم نمی‌شود او یک بار گفت می‌خواهد از خوانندگی خداحافظی کند، یک بار اعلام کرد که به زودی وارد دنیای فوتبال می‌شود و در همه زمینه‌ها ناکام ماند و سرانجام از ایران به ترکیه مهاجرت کرد اما حواشیش در ترکیه هم بالا گرفت و روز به روز بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد.

امیر تتلو در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ در محله مجیدیه تهران با اصالتی آذری و در یک خانواده‌ی ۵ نفره زاده شد. مدتی به خاطر شغل پدرش در رشت زندگی کردند و امیر با توجه به وضع مالی خانواده‌اش، از نوجوانی کارگری کرده‌است. او ۲خواهر بزرگ‌تر از خود نیز دارد. امیر تتلو مدتی در کارگاه نجاری و گاهی نیز در یک سوپرمارکت شاگرد بود.

گفتنی است امیر تتلو آهنگی با نام « انرژی هسته‌ای » روی ناوهای جنگی ساخت که به گفته بسیاری از منتقدینش این ناوها به سادگی در اختیار هیچ گروه موسیقی قرار نمی‌گیرد اما در نهایت تمام فعالیت‌های مقصودلو برای اینکه بتواند در ایران کنسرت بگذارد ناکام ماند و حالا رفته رفته چهره‌اش هم روز به روز تغییرات بیشتری می‌کند و تتوهای غیر متعارفش باعث شده شمایلش به سختی قابل شناسایی باشد.

گفتنی است این خواننده رپ شهریورماه سال ۱۳۹۵ به اتهام "توهین" به قاضی بیژن قاسم زاده، بازپرس پرونده‌اش بازداشت شد. اما این قاضی مدتی بعد در نامه‌ای به تتلو نوشت: "آیین روشنگر اسلام فرهنگ گذشت از خطا را ستوده و چشم پوشی و اغماض را هنجار بی‌بدیل و فضیلتی ارجمند برشمرده است، گذشت در آئین ما، ارزش جاودانه است که رحمت خاص الهی را در پی دارد". پس از این رخداد بود که چرخشی عجیب در رفتار و گفتار تتلو پدید آمد و در نهایت منجر به حمایت او از رییسی در انتخابات سال ۹۶ شد. هر چند با ناکامی رییسی در آن تتلو در نهایت ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد.

در بهمن ماه سال ۹۸ پلیس ترکیه اعلام کرد امیرحسین مقصودلو" (تتلو) به دلیل نقض مقررات ویزا بازداشت شده است. پلیس ترکیه گفته بود برای تتلو به دلیل مرتبط با مواد مخدر "اعلان قرمز" صادر شده است. او مدت کوتاهی بعد آزاد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار