کد مطلب: 53472

طی اطلاعیه ای انجام شد

توضیح دفتر آیت الله مکارم شیرازی در مورد شایعه اخیر

 توضیح دفتر آیت الله مکارم شیرازی در مورد شایعه اخیر

دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی وابستگی نسبی و کاری مقام بازداشت شده وزارت راه را به دفتر این مرجع معظم تکذیب کرد.

در روزهای گذشته و به دنبال بازداشت بازرس و مشاور ویژه وزیر راه گمانه هایی درباره نسبت وی با آیت الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان مطرح شده بود. در پی انتشار این اخبار دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی با انتشار مطلبی این انتساب را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان مرجعیّت معظم نیست و ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچ گاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است‌

به گزارش فراز متن اطلاعیه دفتر ایت الله مکارم شیرازی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

چند روزی است انتشار خبر برخورد با مشاور یکی از وزرا موجب پخش شایعات و بهانه ای برای دروغ و نفرت پراکنی دشمنان در میان مردم شریف و متدین گردیده است.

به علت عدم ارتباط موضوع با دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، در ابتدا بنابر موضع گیری خاصی نبود؛ امّا با گذر زمان و ادامه شایعه سازی ها، بیان نکات زیر ضروری به نظر می رسد:

اولاً؛ شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان مرجعیّت معظم نیست بلکه از منسوبین برادر مکرّم ایشان می‌باشد.

ثانیاً؛ وی هیچ گونه ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچ گاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است.

ثالثاً؛ انتساب افراد به بزرگان نه باعث تایید آنهاست و نه مایه محدودیت؛ بلکه هر کس بر حسب شرایط و توانمندی های خود و بر طبق قوانین می بایست به کار گرفته شود و پاسخگوی اعمال خود باشد. سزاوار است اگر کسی قصد بهره برداری از انتساب به بیت مرجعیت یا دفتر معظم له را داشت از وی پذیرفته نشود و مراتب جهت اقدام مقتضی به اطلاع این دفتر رسانده شود.

رابعاً؛ انتظار می رود مسئولین نظارتی و قضایی به عنوان مرجع تشخیص و تصمیم گیری نسبت به این اتهامات و موارد مشابه دیگر که دشمنان به شایعه پراکنی علیه بزرگان دین و انقلاب می پردازند به روشنگری و تنویر افکار عمومی بپردازند تا در این شرایط سخت اعتماد و اعتقادات مردم شریف و متدین به بازی گرفته نشود.

کلام آخر اینکه عزت به دست خداست و کینه ورزان و دشمنان دین و این ملت در طول تاریخ سعی در مخدوش کردن مقدّسات و چهره اولیاء و بزرگان و تضعیف اعتقادات مردم داشته اند؛ اما همیشه دست قدرت خدا برتر از سعی باطل آنها بوده است و دشمنان و ایادی آنان، هرگز راه به جایی نبرده اند.

از خداوند متعال نصرت و پیروزی ملت شریف ایران و مسلمانان جهان را بر تمامی دشمنان و مستکبران و فتنه انگیزان مسئلت داریم.

 

والسلام علیکم و رحمة الله

دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

۱۳ شهریور ۱۴۰۱

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار