کد مطلب: 47883
یامین‌پور چگونه معاون وزیر شد؟

یامین‌پور چگونه معاون وزیر شد؟

جدال تاریخی تعهد و تخصص سال‌هاست در ایران قربانی می‌گیرد. قربانیانی که تخصص لازم را دارند ولی با اهرم ادعایی تعهد حذف می‌شوند. در دولت‌های پیشین بیشترین انتقاد درباره این رویکرد نامبارک به احمدی‌نژاد بود ولی اینطور که پیداست این سنت همچنان ادامه دارد؛ امضای ‌حکم شهرداری پایتخت برای زاکانی با مدرک پزشکی، انتخاب اسلامی با مدرک مهندسی برای سازمان انرژی‌اتمی، جانمایی نوروزیان با سابقه پژوهشی کودکان برای موزه فرش و انتخاب وحیدیامین‌پور، از مجریان حاشیه‌دار تلویزیون برای معاونت جوانان وزارت ورزش، گوشه‌ای از این انتصابات مساله‌دار است.

جدال تاریخی تعهد و تخصص سال‌هاست در ایران قربانی می‌گیرد. قربانیانی که تخصص لازم را دارند ولی با اهرم ادعایی تعهد حذف می‌شوند. در دولت‌های پیشین بیشترین انتقاد درباره این رویکرد نامبارک به احمدی‌نژاد بود ولی اینطور که پیداست این سنت همچنان ادامه دارد؛ امضای ‌حکم شهرداری پایتخت برای زاکانی با مدرک پزشکی، انتخاب اسلامی با مدرک مهندسی برای سازمان انرژی‌اتمی، جانمایی نوروزیان با سابقه پژوهشی کودکان برای موزه فرش و انتخاب وحیدیامین‌پور، از مجریان حاشیه‌دار تلویزیون برای معاونت جوانان وزارت ورزش، گوشه‌ای از این انتصابات مساله‌دار است. سال‌هاست که عوامل خاص با رزومه‌سازی به شیوه‌های مختلف سعی کردند خلاء نبود سابقه و تخصص را برای گزینه‌های مورد نظر خود پر کنند و یامین‌پور  نیز از این لیست مستثنا نیست. حلقه بسته مدیران یک طبقه خاص که سال‌ها در ایران سابقه دارد، امروز به صورت رادیکال‌تر پیش می‌رود. سیاستی که صاحبان یک تفکر خاص را سوار بر جامعه می‌کند؛ تفکری که سال‌ها پشت‌پرده می‌تاخت و امروز از پس پرده به عرصه آمده‌ است و نتیجه قدرت گرفتن آن وضعیت امروز ایران و افول حداکثری کشور است.

 

 

حجم ویدیو: 59.54M | مدت زمان ویدیو: 00:04:00 دانلود ویدیو
خبرنگار : بیتا محسنی
  • سید جواد ارسالی در

    مقاله بدون استدلال و بر اساس ناآگاهی نویسنده نوشته شده است. بهتر از برای پیگیری سواد و رزومه و تجربه افراد، سرتان را از دایره تنگ جناح و دسته و خبرهای فیک مجازی خارج کنید و پی به تخصص واقعی افراد ببرید تا دوغ و دوشاب را باهم مخلوط نکنید.

دیدگاه تان را بنویسید