کد مطلب: 40896

خانم‌ها در تهران چقدر برای زیبایی خود هزینه می‌کنند

هزینه های ماهانه برای زیبایی در نقاط مختلف تهران و میان طیف های مختلف جامعه متفاوت است.

بیتا محسنی _ تنها کافیست، یک پنجره باشد در محاصره خیابان، تنها کافیست یک روز خالی از مشغله باشد و هیاهوی وسوسه‌انگیز عابران تا نگاه تو را به خیابان‌ها بکشاند! در آستانه تابستان هم که باشی،غروب های خنکِ خیابان های شلوغی که زندگی، زیر پوستشان نبض می زند هم که باشد، راهت را میان عابران خود به خود پیدا خواهی کرد! اگر کمی چشم بگردانی، اولین تصویری که مقابل چشمانت ، جان می گیرد و رنگ و زیبایی را به بوم شهر می پاشد، چهره زنان و دختران است. آن ها که چهره شان چه پوشیده از رنگ باشد ، چه تزیین شده با یک لبخند و چه مچاله شده زیر اندوه، باز هم طراوت جامعه اند. از قاب پنجره تحریریه ، به آن ها نگاه می کنم. به خانم جوانی که از آرایشگاه روبه رویی بیرون آمده و برق ناخن های تزیین شده اش با لاک اکلیلی ، توی چشم می زند. به دختری که از خروجی مترو بالا می آید و سعی می کند مقنعه اش را که موهای لایت شده اش از آن بیرون زده، روی سرش محکم کند. به زیبایی هایی که میان این همه تنگا و مشکل، اصلی ترین دلخوشی آن هاست که سعی می کنند ، هر ماه بخشی از هزینه های خود را به آن اختصاص دهند تا حفظ اش کنند.

آرایشگاه ها، خانه های پرهزینه زیبایی ساز

هزینه های ماهانه برای زیبایی در نقاط مختلف تهران و میان طیف های مختلف جامعه متفاوت است. جدا از محصولات آرایشی و مراقبت های پوست و مو که در مجالی دیگر به آن خواهیم پرداخت، اصلی ترین مکانی که بانوان برای حفظ زیبایی در آن وقت می گذرانند و تقریبا بیشترین خدمات مورد نظر خود را از آن دریافت می کنند، آرایشگاه هاست. پیگیری های «فراز» اختلاف قیمت نزدیک به ده برابری را برای بعضی از خدمات، بین نواحی شمالی تر و نزدیک به جنوب شهر نشان می دهند. این خدمات در چهار بخش مو (رنگ، کوتاهی، صافی و احیا، آبرسانی و ویتامینه)، پوست و صورت (پاکسازی ، اصلاح و ترمیم ابرو، کاشت مژه، ماساژ صورت، آرایش دائم صورت) ، ناخن (کاشت، کاور، مانیکور و پدیکور) و اپیلاسیون خلاصه می شود که در ادامه به اختصار به آن خواهیم پرداخت.

خدمات مو در نقاط مختلف تهران

جست و جویم میان آرایشگاه های مناطق متمول تر مرا به قیمت های جالب توجهی می رساند. در این مکان ها که آرایشگاه بیشتر با عنوان « خانه زیبایی» تعریف می شود، خدمات مربوط به مو گران تر از سایر خدمات تعریف می شود که البته بخش مهمی از آن به دلیل استفاده از مواد خارجی است. در خانه های زیبایی محدوده فرشته، ولنجک و دروس، رنگ ساده موهای کوتاه ۵۰۰ هزارتومان ، رنگ و لایت هر لایت ۱۰۰ هزار تومان (مثلا ۸۰ لایت بین موهای کوتاه ۸ میلیون تومان) تعریف می شود. در مناطق مرکزی تر مانند سید خندان ، رنگ و لایت موهای متوسط به دو تا سه میلیون تومان می رسد. در مناطق جنوبی تر تهران این مبلغ به ۸۰۰ تا یک میلیون تومان و در نواحی اطراف تهران تا ۵۰۰ هزار تومان هزینه انجام این خدمات می شود.

صافی و احیای موهای آسیب دیده از دیگر خدمات پرطرفدار این روزهاست. در مناطق شمالی تر تهران این خدمات برای موهای کوتاه حدود ۶ میلیون تومان، در مرکز شهر، ۲ و نیم میلیون تومان، در مناطق جنوبی تر، ۸۰۰ تا یک میلیون تومان و در اطراف تهران، ۴۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

اکستنشن از دیگر خدمات مربوط به موهاست که هر سه ماه نیاز به ترمیم دارد. در مناطق متمول تر تهران، برای اینکار از موهای طبیعی استفاده می شود که شاخه ای ۲۰۰ هزار تومان و هزینه تمام شده آن حداقل ۲۰ میلیون تومان تعریف می شود. در مرکز شهر هر شاخه موی طبیعی تا ۵۰ هزار تومان، در نواحی جنوبی تهران، هرشاخه موی مصنوعی ۸ هزار تومان و در مجموع یک و نیم میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

همچنین ساده ترین نوع بافت مو در خانه های زیبایی منطقه فرشته، زیر یک میلیون نیست. گران ترین نوع این بافت ها درهمین مناطق تا ۵ میلیون تومان، در نقاط مرکزی شهر تا ۵۰۰ هزار تومان و در جنوب شهر تا ۵۰ هزار تومان قیمت می خورد. لازم به ذکر است که تمام این قیمت ها برای موهای بلند، دو برابر است.

خدمات کاشت مژه و ناخن در نواحی مختلف تهران

کاشت مژه و ناخن ، از خدمات پرطرفدار آرایشگاه هاست که بعد از چند ماه نیاز به ترمیم داد. کاشت مژه (ابریشم، روباهی، طاووسی) که گران ترین نوع مژه است، در مناطق فرشته، ولنجک و زعفرانیه، تا سه میلیون تومان تعریف می شود. این مبلغ در مرکز شهر ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان ، در جنوب شهر تا ۱۲۰ هزار تومان و در اطراف تهران تا ۷۰ هزار تومان انجام می شود.

مانیکور وی آی پی دست (شیر و عسل) در ولنجک، تا ۵۰۰ هزار تومان، پدیکور وی آی پی (همراه با ماساژ) تا یک میلیون تومان ، کاشت ژورنالی ناخن تا ۲ میلیون تومان تعریف می شود. این خدمات(مانیکور) در مرکز شهر تا ۳۰۰ هزار تومان، پدیکور ۲۰۰ هزار تومان تعریف می شود. در مناطق جنوبی تر و حوالی تهران کاشت ناخن نسبت به پدیکورو مانیکور طرفداران بیشتری دارد. این خدمات در این مناطق تا ۸۰ هزار تومان قابل انجام است.

خدمات پوستی در نواحی مختلف تهران

خدمات پوستی (فیشیال، آبرسان و انواع ماسک) در منطقه یک ، از سه میلیون تومان برای هر جلسه شروع می شود. در مناطق مرکزی تر پاکسازی پوست ساده تر انجام و تا ۵۰۰ هزار تومان برای هر جلسه هزینه دارد. آرایشگاه های جنوب و حومه شهر هم این خدمات را کمی ساده تر با ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان انجام می دهند. لازم به ذکر است که تمام قیمت های تعریف شده در گزارش، حدودی و با تحقیق از آرایشگاه های نواحی مختلف تهران نگاشته شده است.

در جمع بندی از نوشتار فوق، تخمین زده می شود که در منطقه یک تهران، اگر فرد بخواهد تمام خدمات زیبایی را انجام دهد تا ۵۰ میلیون تومان، در مناطق مرکزی تهران تا ۱۵ میلیون تومان و در مناطق جنوبی و حومه تهران از ۳ تا ۵ میلیون تومان هزینه دارد. هزینه ای که بسته به شرایط اقتصادی و بهداشتی جامعه برخی از اقشار آن را حذف تا تقلیل می دهند. برخی هم این خدمات را به گونه ای متفاوت با قشر کم توان تر جامعه دریافت می کنند مانند عنوان آرایشگران سرخانه که به ویژه پس از کرونا، از آن ها بسیار شنیده ایم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار