|
کد مطلب: 52233

به رغم تحریم‌ها و ممنوعیت‌ها

بایننس همچنان به مشتریان ایرانی خدمات می دهد

صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس، در کانون توجه قرار گرفته است؛ زیرا گزارشی ادعا کرده است که با وجود ممنوعیت‌ها و تحریم‌های اقتصادی اعمال‌شده علیه کشور ایران، صرافی بایننس به خدمات‌رسانی به مشتریان ایرانی ادامه می‌دهد.

کاربران ایرانی ارزهای دیجیتال ادعا می‌کنند که ماه‌ها پس از تحریم‌های اعمال‌شده از سوی شرکت، و علی‌رغم تجدید تحریم‌های اقتصادی علیه کشورشان ایران، کماکان از خدمات صرافی جهانی بایننس استفاده کرده‌اند.

 

براساس یک گزارش تحقیقاتی از سوی رویترز، پس از آنکه (با وجودی که) این شرکت ایران را به فهرست سیاه تحریم‌ها افزوده بود، کماکان افراد داخل کشور به تجارت در بایننس ادامه داده‌اند.

 

استفاده ایرانیان از این صرافی، به نوعی کنترل‌های سرمایه‌ای را که پس از تشدید تحریم‌های اقتصادی امریکا در سال ۲۰۱۸ علیه ایران اعمال شده بود، زیر سؤال می‌برد.

 

فعالیتِ خودِ بایننس، خارج از جزایر کایمن است، و مشمول تحریم‌هایی که نهادهای امریکایی را از انجام تجارت با ایران منع می‌کنند، نمی‌شود.

 

با این حال، تجارت بایننس در ایالات‌متحده، احتمالاً به سبب اقدام به انجام تجارت با کشوری تحریم‌شده، و نیز به دلیل فراهم‌آوردن اسبابی برای دور‎زدن تحریم‌های تجاری از سوی ایرانیان، مشمول تحریم‌های ثانویه خواهد شد.

 

روایات کاربران بایننس حاکی از آن است که شرایط ثبت‌و‌نامی سهل‌انگارانه بایننس که تنها نیازمند داشتن یک حساب کاربری و نیز یک ایمیل برای ثبت‌نام است، ثبت‌نام را برای همگان راحت ساخته است.

 

سایر معامله‌گران سابق، کماکان به استفاده از بایننس در کشور ایران، آن هم با استفاده از وی‌پی‌ان و مسدودکننده آدرس IP ادامه داده‌اند.

 

اواخر سال گذشته، صرافی مزبور الزامات مبارزه با پول‌شویی (AML)، و شناخت مشتری (مشتری خود را بشناسید) (KYC) را در کشور ایران تشدید کرد. کوین تلگراف نیز برای اطمینان از صحت ادعاهای کاربران در ایران با بایننس تماس گرفته است.

 

اخیراً نیز بایننس اقدام به عمل مطابق با تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، در بحبوحه هجوم مداوم این کشور به اوکراین، کرده است.

 

 

منبع خبر : کوین تلگراف

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار