کد مطلب: 51929

آیا ممکن است قیمت بیت کوین به ۱۳ هزار دلار سقوط کند؟

هارنت، بنیانگذاران و مدیر سرمایه‌گذاری Absolute Strategy Research، در مقایسه نمودار ریزش بیت کوین در سال‌های گذشته خاطر نشان کرد که بیت کوین تقریباً ۸۰ درصد از بالاترین سطح تاریخ سقوط می‌کند.

طبق حباب‌های گذشته بازار رمز ارزها، بیت‌کوین ممکن است بسیار بیشتر سقوط کند. یکی از استراتژیست‌ها، هشدار داده است که برترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، احتمالاً به قیمت ۱۳ هزار دلار خواهد رسید؛ تقریباً ۴۰ درصد کاهش نسبت به سطوح فعلی. 

 

ایان هارنت، یکی از بنیانگذاران و مدیر سرمایه‌گذاری Absolute Strategy Research، سه شنبه به CNBC گفت: «ما همچنان این نوع ارزهای دیجیتال را در این شرایط می‌فروشیم.»

 

هارنت در مقایسه نمودار ریزش بیت کوین در سال‌های گذشته خاطر نشان کرد که بیت کوین تقریباً ۸۰ درصد از بالاترین سطح تاریخ سقوط می‌کند. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۸، پس از رسیدن به اوج نزدیک به ۲۰ هزار دلار در اواخر سال ۲۰۱۷، این ارز دیجیتال نزدیک به ۳ هزار دلار سقوط کرد. 

 

bitcoin-quebra-recorde-e-alcanca-oito-semanas-de-desvalorizacao

 

به گفته هارنت، چنین کاهشی در سال ۲۰۲۲ «شما را به حدود ۱۳ هزار دلار بار می‌گرداند»، که یک محدوده حمایتی قوی برای بین کوینی که در اواخر سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۶۹ هزار دلار رسیده بود تلقی می‌شود. 

 

هارنت گفت: «در دنیایی که نقدینگی فراوان است، بیت کوین‌های این دنیا خوب عمل می‌کنند. وقتی این نقدینگی از بین رفت، و این همان کاری است که بانک‌های مرکزی در حال حاضر انجام می‌دهند، آنگاه می‌بینید که آن بازارها تحت فشار شدید قرار می‌گیرند. »

 

هفته گذشته، فدرال رزرو نرخ وام معیار خود را ۷۵ واحد پایه افزایش داد که بزرگترین افزایش واحد از سال ۱۹۹۴ است. تصمیم فدرال رزرو با اقدامات مشابه بانک انگلستان و بانک ملی سوئیس دنبال شد. 

 

این امر بر دارایی‌های دیجیتال تأثیر گذاشته است. ارزش مجموع همه ارزهای دیجیتال در دو هفته گذشته بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار سقوط کرد. بیت کوین در روز سه شنبه با ۵ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت نزدیک به ۲۰ هزار دلار معامله شد. بیت کوین که از نظر ارزش، ارز شماره یک بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود تا به امروز پیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

 

این در حالی است که بازار کریپتو پیش از افزایش نرخ بهره در هفته گذشته فدرال رزرو در وضعیت متزلزلی قرار داشت و معامله گران از سقوط ۶۰ میلیارد دلاری استیبل کوین محبوب terraUSD و توکن لونا ناراحت و متضرر شده بودند.

 

منبع :‌ CNBC

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار