کد مطلب: 51869

سقوط قابل توجه بیت‌کوین؛ بازار به کدام سو می‌رود

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، صبح روز شنبه، بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد.کارشناسان معتقدند افت به زیر این سطح می‌تواند موجی از «انحلال‌های اجباری» را ایجاد کند.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، صبح روز شنبه، بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد؛ نقطه عطفی که به عنوان یک سطح حمایتی حیاتی برای ارز‌های دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار تلقی می‌شود. در زمان انتشار، بیت کوین در حدود ۱۹ هزار و ۴۶۰ دلار معامله می‌شود که بیش از ۶ درصد در روز کاهش یافته است.

 

اگرچه نزول قیمت بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار یک مانع نمادین است، کارشناسان معتقدند افت به زیر این سطح می‌تواند موجی از «انحلال‌های اجباری» را ایجاد کند که در آن سرمایه‌گذاران در مقیاس بزرگ کریپتو مجبور خواهند شد موقعیت‌های خود را در محصولات مشتقات بیت‌کوین ببندند، زیرا اکنون وثیقه ناکافی دارند. چنین رویداد‌هایی احتمالاً فقط باعث کاهش بیشتر قیمت بیت کوین می‌شود و باعث انحلال بیشتر می‌شود.

 

Crypto-crashing

 

در زمان انتشار، اتریوم، بالاتر از سطح مقاومت ۱۰۰۰ دلار باقی مانده است و در حال حاضر حدود ۱۰۲۰ دلار معامله می‌شود.ارزش کل بازار ارز‌های دیجیتال در حال حاضر حدود ۸۵۳ میلیارد دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد کاهش یافته است.

 

به گفته آرتور هیز، مدیر عامل سابق بیت مکس، ۲۰ هزار دلار و ۱ هزار دلار به ترتیب نشان دهنده سطوح قیمتی برای BTC و ETH هستند که در صورت نقض، باعث «فشار فروش گسترده» می‌شود.

 

پس از سقوط کریپتو، کارشناسان صنعت منتظر چه اتفاقی هستند؟

 

بازار‌های کریپتو اوایل ماه گذشته زمانی که سکه‌های اصلی در ارتباط با بازار سهام سقوط کردند، در عرض یک هفته، استیبل کوین ترا UST و توکن بومی LUNA هر دو سقوط کردند و حدود ۴۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دادند.

از آن زمان، ارز‌های دیجیتال با سهام فناوری رو به کاهش بوده‌اند، رکودی که توسط سرمایه‌گذارانی که میلیون‌ها دلار از امور مالی غیرمتمرکز خارج می‌کنند، در بحبوحه ترس از بدتر شدن بازار نزولی شتاب گرفته است.

 

Why-did-Crypto-Crash

 

روز یکشنبه، وام‌دهنده رمزارز سلسیوس، تمام برداشتهای مشتری را متوقف کرد و دلیل آن این بود که این شرکت بودجه کافی برای پوشش یک پلتفرم در اختیار ندارد که ناشی از جداسازی رمزارز stETH از ETH است.

 

از آنجایی که اثرات آبشاری هر رکود جدید در بازار کریپتو ادامه دارد، مشخص نیست چه زمانی BTC، ETH و بازار گسترده‌تر ارز‌های دیجیتال به پایین‌ترین حد خود خواهند رسید.

 

منبع دیکریپت

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار