کد مطلب: 50847

جنگ اوکراین و رونق ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران جهانی در حال جذب هرچه بیش‌تر به صندوق‌ها و شرکت‌های ارزهای دیجیتال هستند، زیرا این گمان وجود دارد که این نوع از سرمایه‌گذاری می‌تواند در برابر پیامدهای منفی درگیری روسیه و اوکراین مقاومت کند.

به گزارش رویترز، شرکت تحقیقاتی (Fundstrat) در آخرین تحلیل خود اعلام کرد که خریداران، در سه هفته آخر ماه فوریه حدود ۴ میلیارد دلار در فضای کریپتو سرمایه‌گذاری کرده‌اند. داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که فقط در هفته گذشته ۴۰۰میلیون دلار دیگر به استارت‌آپ‌های این بخش سرازیر شده است. این پر حالی است که داده‌های (Fundstrat) نشان می دهد که از ابتدای سال، سرمایه‌گذاری های هفتگی در این صنعت به طور متوسط ​​بین ۸۰۰ میلیون دلار تا ۲ میلیارد دلار بوده است.

 

صندوق‌های ارزهای دیجیتال جدید نیز نزدیک به ۳ میلیارد دلار در دو هفته گذشته جمع‌آوری کردند که بیشترین میزان در سال جاری است.

 

پاول هسو، بنیانگذار و مدیر اجرایی Decasonic، که یک صندوق ۵۰ میلیون دلاری است که هم در دارایی‌های دیجیتال و هم در سرمایه‌گذاری خطرپذیر سرمایه‌گذاری می کند، گفت: «درگیری در اوکراین اقتصاد مالی و دیجیتال را برای ما به سلاحی کارآمد تبدیل کرده و مقبولیت بلاک‌چین را واقعا تسریع کرده است.» او افزود: تقاضای ۲۰۰ میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در صندوق وی وجود دارد.

 

از سوی دیگر، آمارها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال خارج کردن سرمایه‌های خود از بخش املاک و اوراق قرضه هستند.

 

داده‌های (Refinitiv Lipper) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران آمریکایی در هفته منتهی به ۹ مارس، ۷.۸ میلیارد دلار از صندوق‌های اوراق قرضه  خارج کردند. صندوق‌های املاک و مستغلات هم پس از ثبت خروجی‌های ۱/۱۵ میلیارد دلاری در هفته قبل، این هفته هم شاهد خروج ۷۰۷ میلیون دلار دیگر بودند.

 

گفتنی است آمارها حاکی از آن است که دارایی‌های کریپتو در طول بحران نسبت به دارایی‌های ریسک‌پذیر سنتی مانند سهام بهتر عمل کرده‌اند. بیت کوین در ماه گذشته ۱۲/۲ درصد افزایش یافت، و اتر هم شاهد افزایش ۸/۸ درصدی بود. این دو ارز دیجیتالی از زمانی که روسیه در ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد، به ترتیب ۱۴/۵ و ۱۳/۵ درصد افزایش یافته‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار