کد مطلب: 50055

ارزش روبل روسیه سقوط کرد

در پی کاهش امیدها برای جلوگیری از حمله روسیه به اوکراین، ارزش روبل، پول ملی روسیه به پایین‌تر حد خود در ۹ ماه گذشته رسیده است.

ارزش جهانی دلار در معاملات اولیه روز دوشنبه در برابر سایر ارزهای معتبر، به میزان متوسطی افزایش یافت.

تا ساعت ۳صبح به وقت شرقی آمریکا (0800 GMT) شاخص دلار، که ارزش دلار را در برابر سبدی از اقتصادهای کشورهای توسعه ارزیابی می‌کند، ۰/۱ درصد افزایش یافت و به ۹۵/۷۷۳ رسید. ارزش دلار در برابر یورو در ۱/۱۳۲۱ دلار ثابت بود، در حالی که پوند نیز تا حد زیادی بدون تغییر و برابر ۱/۳۵۵۳ دلار بود.

 

از سوی دیگر ارزش روبل روسیه به روشنی رو به کاهش گذاشته است؛ روبلی که در معاملات اولیه در اروپا، پایین‌ترین سطح ۹ ماهه خود در برابر دلار را تجربه کرد، زیرا این نگرانی قوت گرفته که تلاش‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از حمله روسیه به اوکراین ناکام مانده است.

 

در جبهه اوکراین چه خبر است

 

وزارت امور خارجه آمریکا به خانواده‌های دیپلمات‌های آمریکایی در اوکراین دستور داده است تا این کشور را ترک کنند، و این نشان می‌دهد که ایالات متحده خطر درگیری را بالا می‌داند. انگلیس نیز روز دوشنبه از این روند پیروی کرد.

 

اکنون ارزش روبل به ۷۷/۴۷۹ در برابر دلار سقوط کرده است. این در حالی است که قیمت نفت خام در بازراهای جهانی به طور پیوسته رو به افزایش است. این یک رخداد نادر است چون با توجه به وابستگی روسیه به درآمدهای نفتی، افزایش قیمت نفت به ط.ر معمول منجر به تفقویت ارزش پول ملی روسیه می‌شود. 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار