|
کد مطلب: 49829

شکایت مال‌باختگان ارزهای دیجیتال از کیم‌کارداشیان

کیم کارداشیان، با شکایتی روبرو است که در آن ادعا شده این سلبریتی‌، سرمایه‌گذاران را با تبلیغ توکن ارزهای دیجیتال گمراه کرده‌ است.

به گزارش رویترز، بر اساس این شکایت که هفتم ژانویه در دادگاه فدرال «لس‌آنجلس» ثبت شده، افراد مشهور توکن‌های فروخته شده توسط «اتریوم مکس» (EthereumMax) را تبلیغ می‌کنند تا قیمت آن را افزایش دهند و به زیان فالوورها و سرمایه‌گذاران، برای خود سود کسب کنند.

 

در این دادخواست آمده است: «مدیران شرکت، با همکاری چندین سلبریتی مشهور... اظهارات نادرست یا گمراه کننده‌ای درباره «اتریوم مکس» از طریق تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و سایر فعالیت‌های تبلیغاتی ارائه کرده‌اند. طبق این دادخواست، کارداشیان در پستی در ژوئن ۲۰۲۱ در اینستاگرام، زمانی که ۲۵۰ میلیون دنبال کننده داشت، «اتریوم مکس» را تبلیغ کرده است. کارداشیان در این پست اینستاگرامی نوشته بود:‌ «بچه ها! شما به ارزهای دیجیتال علاقه دارید؟» او البته پس از آن از خود مسئولیت کرد  و گفت:‌ «این یک توصیه مالی نبود. من فقط می‌خواستم آنچه را که دوستانم به تازگی در مورد توکن‌های اتریوم مکس به من گفته بودند به اشتراک بگذارم.» اما در دادخواست آمده است که کارداشیان هشتگ #AD را برای نشان دادن اینکه این پست یک تبلیغ پولی است اضافه کرده است.

 

شرکت «اتریوم مکس» که یک پای این دعوای حقوقی است در بیانیه‌ای در همین پیوند گفته است: «روایت فریبنده مرتبط با اتهامات اخیر مملو از اطلاعات نادرست درباره پروژه «اتریوم مکس» است. ما این اتهامات را رد می‌کنیم و منتظر آشکار شدن حقیقت هستیم.»

 

این شکایت، توسط یکی از اهالی نیویورک که توکن‌های (EMAX) را خریداری کرده و پول خود را از دست داده، به نمایندگی از جمعی که توکن‌های (EMAX) را از اواسط ماه می تا اواخر ژوئن ۲۰۲۱ خریداری کرده‌اند، ارائه شده است. شاکیان خواستار استرداد اصل و سود پول خود توسط متهمان هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار