کد مطلب: 49776

حفاری بیت‌کوین و اتریوم تا پایین‌ترین پایه‌های کلیدی روان‌شناختی

دو دارایی غالب ارز دیجیتال، پس از رسیدن به بالاترین حد خود در ماه نوامبر، هفته‌هاست که در حال کاهش امتیازند. و امروز هر دوشان به پایین‌ترین سطوح کلیدی روان‌شناختی رسیده‌اند.

 

 

تاب‌آوری (مقاومت) روانی

این اواخر تقریباً تمامی بازارهای ارز دیجیتال ضعیف بوده... و تنها شمار کمی‌شان مصون مانده‌اند.

امروز بیت‌کوین و اتریوم برای مدتی کوتاه به ترتیب به زیر سطوح ۴۰ هزار دلار و ۳ هزار دلار سقوط کردند. بیت‌کوین تقریباً به ۳۹ هزار و ۶۹۲ (۳۹۶۹۲) دلار و اتریوم نیز به ۲ هزار و ۹۲۲ (۲۹۲۲) دلار رسیدند.

سطوح قیمتی‌ای که امروز شکسته شده‌اند به عنوان بخش‌های قابل توجهی از حمایت و مقاومت در سال گذشته عمل کرده‌اند و اعداد اصلی مثل این‌ها هم می‌توانند به عنوان معیارهای مهم روان‌شناختی عمل کنند.

بیت‌کوین دقیقاً دو ماه پیش به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی کمی بیشتر از ۶۹ هزار و ۰۴۴ (۶۹۰۴۴) دلار رسید؛ بدین معنا که قیمت‌های امروز نشان‌دهنده سقوط تقریباً ۴۰ درصدی برای اولین رمز‎ارز جهان هستند.

مطابق گفته CoinGecko، اتریوم در دهم نوامبر به بالاترین حد خود رسید... قیمتی ورای ۴هزار و ۸۷۸ (۴۸۷۸) دلار... در مقام مقایسه قیمت‌های امروزی این ارز کاهش ۳۷ درصدی را نشان می‌دهند. با این وجود هر دارایی تقریباً دو درصد نسبت به پایین‌ترین سطح امروزی خود بازگشت داشته است... یعنی بهایی تقریباً ۴۱ هزار و ۴۹۷ (۴۱۴۹۷) دلار، و ۳ هزار و  ۰۴۲ (۳۰۴۲) دلار در زمان انتشار.

واحدهای پولی‌ای که ارزش بازاری کمتری داشتند نیز به صورت قطاری و هم‌زمان با بیت‌کوین و اتریوم سقوط کردند. سولانا، چهارمین ارز بزرگ دیجیتال از نظر ارزش بازار، به زیر سطح ۱۳۰ دلار رسید؛ اما از آن زمان با بیت‌کوین و اتریوم به حدود ۱۳۶ دلار بهبود یافته است... و این یعنی کاهش ۴.۵ درصدی در طول روز و کاهشی ۲۲.۵ درصدی در طول هفته. کاردانو و پولکادوت، دیگر رقبای برجسته لایه ۱ اتریوم نیز تقریباً کاهش ۴.۵ درصد را در روز پس از بهبودی از شوک قیمتی قبلی تجربه کرده‌اند.

موردی مشابه درباره دو تا بزرگ‌ترین میم‌کوین‎‌ها یعنی دوج‌کوین و شیبا اینو صدق می‌کند؛ که هر کدام‌شان از زمان بهبودی، پا‌به‌پای بیت‌کوین و اتریوم تقریباً ۴.۵ درصد کاهش داشته‌اند.

نه متاورس‌ها در امان ماندند و نه توکن‌های بازی. مانا (دیسنترلند) و توکن سند (سندباکس)، هر کدام به ترتیب حدوداً ۶.۴‌درصد و ۷.۲‌درصد کاهش داشتند. توکن آکسی اینفینیتی نیز حدوداً ۴‌درصد کاهش یافته است.

اکثر این دارایی‌ها در طول هفته کاهش در درصدهاشان دو رقمی داشتند. البته استثنائات کمی هم برای کاهش قیمت در هفته اخیر دیده شد؛ کازماس اتم و نیِر به ترتیب حدوداً ۲.۴‌% و ۸.۴‌% افزایش پیدا کردند.

به طور کلی، بازارهای ارز دیجیتال در دو ماه اخیر آسیب دیده‌اند. در واقع ارزش کل بازار ارز‌های دیجیتال از زمان بالاترین رقم‌شان در ماه نوامبر (یعنی چیزی بالغ بر ۳ تریلیون دلار)، تقریباً یک‌سوم کاهش داشته‌اند.

#روزنامه اینترنتی فراز #سایت فراز

 

 

منبع خبر : INVESTING
مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار