کد مطلب: 49766

وضع بیت‌کوین در کوتاه مدت خراب‌تر می‌شود

شروع ضعیف سال ۲۰۲۲ و انبوهی ازمشکلات کلان و فنی، ارزهای دیجیتال را در هفته‌های آتی در مسیری سخت قرار می‌دهند. بزرگترین آنها، بیت کوین، از زمان سقوط در ۴ دسامبر نتوانسته بالای ۵۰ هزار دلار بماند و امسال ۱۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش سی‌ان‌ان، بیت‌کوین بدون آنکه بتواند برای دارندگان خود محافظی در برابر تورم باشد ۴۰ درصد از اوج خود در ماه نوامبر سقوط کرد. جاستین دانتان، تحلیلگر ارزهای دیجیتال مستقر در هنگ کنگ، به این نکته اشاره می کند که چگونه نسبت اهرمی (نسبت سهم بستانکاران به سهم سهام‌داران) با وجود انحلال ذخایر بیت کوین، رشد کرده است؛ نشانه‌ای از انباشته شدن پوزیشن‌های فروش بیشتر در این رمزارز. او خاطرنشان می کند که سرمایه‌گذاران حتی در گزینه‌های اختیاری نیز به ترجیح‌دادن سیار گزینه‌ها روی آورده‌اند.

 

بیت‌کوین در پایین‌ترین قیمت سه ماه گذشته

 

در پلتفرم تحلیلی CryptoQuant، نسبت اهرمی بیت کوین در صرافی‌ها از ۰/۱۵ یک ماه قبل به۰/۲۲افزایش یافته است. پلتفرم ارز دیجیتال CoinGecko نیز برآورد کرده است که ارزش بازار بیت کوین به حدود ۷۹۳ میلیارد دلار کاهش یافته است و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۹۳ میلیارد دلار ضرر کرده است. برخی تحلیلگران، خروج از صندوق‌های مبادله ارز دیجیتال و کاهش سودآوری بیت‌کوین ورودی را به عنوان دلایل کاهش قیمت بیت‌کوین ارزیابی می‌کنند.

 

صاحبان بیت‌کوین! با آقای «چارلز پانزی» آشنا شوید

 

با این حال، در میان مجموعه‌ای از شاخص‌ها، تحلیل گران، کند شدن رشد «بهره باز» بیت‌کوین را نشان‌دهنده تردید در میان سرمایه‌گذاران و نرخ مثبت سرمایه‌گذاری برای معاملات آتی ارزیابی می‌کنند. در همین پیوند، حتی با وجود اینکه سهام مرتبط با ارزهای دیجیتال به طور گسترده کاهش قیمت دارایی‌های دیجیتال را نشان می‌دهند، چند سهام با اعلام سرمایه‌گذاری‌ها و پیشنهادهای جدید، موفق به کسب سود شدند. از جمله سهام میم سهام GameStop Corp (NYSE:GME) در روز جمعه به دلیل برنامه ریزی برای راه اندازی یک بخش برای توسعه بازاری برای NFT ها و ایجاد مشارکت در ارزهای دیجیتال، ۷ درصد جهش کرد. شرکت زیرساخت بلاک‌چین (BTCS) هم در ۵ ژانویه پس از اعلام اینکه سود سهام بیت‌کوین به نام bividends را به سهامداران خود که آن را انتخاب می کنند ارائه می دهد، بیش از ۴۴ درصد افزایش یافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار