کد مطلب: 49714

طلاق مرموز یا «جنگ زرگری» ترامپ و ملانیا بر سر بیت‌کوین؟!

شوهر، بیت‌کوین را «یک فاجعه بالقوه برای خریداران و سرمایه‌گذاران» می‌نامد که «روزی بر سرشان آوار می شود» و زن برای سالگرد تولد ۱۳ سالگی بیت‌کوین پیام تبریک می‌فرستد! این زن و شوهر عجیب، دونالد و ملانیا ترامپ هستند.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین تقریباً در هر بخش و در بین شخصیت‌های مختلف گسترش یافته‌اند. با افزایش پذیرش دارایی‌های دیجیتال، بیشتر مردم به قطار سرمایه‌گذاری می‌پیوندند تا رشد بالقوه عظیمی کسب کنند. سلبریتی‌ها و شخصیت‌های سیاسی نیز تلاش می‌کنند از غافله عقب نمانند اما کم پیش می‌آید یک زن و شوهر نظر تا این حد متناقض درباره ارزهای دیجیتالی داشته باشند.

 

به گزارش «نیوز بی‌تی‌اس» ملانیا ترامپ، بانوی اول سابق آمریکا، به مناسبت تولد ۱۳ سالگی بیت‌کوین پیام تبریکی ارسال کرد.  خانم ترامپ در توییت تبریک خود به ارزش بازار  بیش از یک تریلیون دلاری بیت‌کوین، اشاره کرد و برای آن آروزی موفقیت کرد.  توییت ملانیا ترامپ بیش از ۸ هزار «بازتوییت» و ۳۰ هزار لایک دریافت کرده است. علاوه بر این، این پست واکنش‌های جامعه ارزهای دیجیتال را به دنبال داشت. این شامل افرادی مانند آنتونی پمپلیانو، یکی از بنیانگذاران «Morgan Creek Digital» بود. پومپلیانو ابراز عقیده کرد که بانوی اول سابق، احتمالاً یک دارنده و معامله‌گر بیت‌کوین‌کننده یا مرتبط با این صنعت است.

 

این در حالی است که دونالد ترامپ بارها و بارها در مصاحبه‌های گوناگون به ارزهای دیجیتالی و بیت‌کوین تاخته است. در ترامپ آخرین بار، در گفتگو با فاکس‌نیوز با حمله به ارزهای دیجیتالی گفت: «آن ها یک فاجعه بالقوه برای خریداران و سرمایه‌گذاران خود هستند که روزی بر سرشان آوار می شوند. چه کسی می داند این‌ها دقیقا چه هستند؟ ممکن است یک تقلب باشند. من بین ارزها، دلار را ترجیح می دهم چرا که ارزهای دیجیتالی چیزهایی هستند که مردم خیلی در موردشان اطلاعات درستی ندارند.» یکی از ناظران توییتر، هنگام مقایسه اظهار نظرهای متناقض زوج ترامپ، کل سناریو را به عنوان یک «اعلان طلاق مرموز» ارزیابی کرد.

 

گفتنی است ملانیا ترامپ به تازگی یک توکن غیر‎قابل تعویض (یا همان NFT) از چشم‌های خود را به حراج گذاشت. قیمت این اثر هنری دیجیتال یک سولانا معادل ۱۵۰ دلار است و خریدار علاوه بر آن یک فایل صوتی از خانم ترامپ دریافت می‌کند. 

 

حراج چشم‌های ملانیا ترامپ!

 

به هر حال هنوز روشن نیست هدف ترامپ و همسرش از این رفتار متناقض چیست. چرا که ناظران با توجه به سابقه و شخصیت  دونالد ترامپ، بعید می‌دانند که ملانیا بدون اجازه و صلاحدید همسرش به طور خودسرانه اقدام به تبلیغ بیت‌کوین کرده باشد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار