کد مطلب: 49713

بیت‌کوین در پایین‌ترین قیمت سه ماه گذشته

بیت‌کوین در بحبوحه فروش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال که ناشی از نگرانی‌ها در مورد سیاست های پولی سخت‌تر ایالات متحده است، تا ۵ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد قیمت خود از اواخر سپتامبر رسید.

به گزارش رویترز، قیمت بیت‌کوین به حدود ۴۱ هزار دلار رسیده است. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان از زمان رسیدن به رکورد ۶۹ هزار دلار در ماه نوامبر، بیش از ۴۰ درصد از ارزش خود را دست داده است و همچنان سرسختانه به نوسانی که از زمان تولدش در ۱۳ سال پیش وجود داشته است ادامه می‌دهد.

 

قدرت محاسباتی جهانی شبکه بیت‌کوین در این هفته پس از قطع شدن اینترنت قزاقستان به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و اختلال در صنعت استخراج ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته است.

 

بیت‌کوین همچنین پس از آخرین جلسه «فدرال رزرو» ایالات متحده (بانک مرکزی آمریکا) تحت فشار قرار گرفته و به نظر می‌رسد که اشتهای سرمایه‌گذاران را برای تملک دارای‌‌های پرریسک‌تر رو به کاهش است. متیو دیب، مدیر عامل پلتفرم ارز دیجیتال (Stack Funds) در سنگاپور گفت: «ما در حال حاضر شاهد احساس ریسک گسترده در همه بازارها هستیم، زیرا به نظر می‌رسد نگرانی‌های تورمی و افزایش نرخ‌ها در صدر دغدغه‌های ذهنی سفته‌بازان قرار دارد.»

 

پیش‌بینی سال ۲۰۲۲؛ طلا، بهتر از بیت‌کوین و سهام

 

اتر، دومین توکن بزرگ از نظر ارزش بازار نیز، با کاهش۸/۶ درصدی به ۳۱۱۴ دلار رسید که پایین‌ترین میزان از اول اکتبر است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار