کد مطلب: 49364

سرمایگذاری ۵ تریلیون روبلی روس‌ها در کریپتو

به گفته یک قانونگذار روس، شهروندان این کشور بیش از ۵ تریلیون روبل (۶۷/۵ میلیارد دلار) در بازار کریپتو سرمایه‌گذاری کرده اند.

ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۲۰ در روسیه دارای وضعیت قانونی هستند، اگرچه استفاده از آنها به عنوان وسیله پرداخت در این کشور ممنوع است. با این حال، برخی مقامات این کشور گه‌گاه نظرات مخالفی در این مورد بیان کرده اند؛ از جمله اینکه ارزهای دیجیتال می‌توانند ابزاری برای پولشویی باشند و یا برا یپشتیبانی مالی از تروریسم مورد استفاده قرار بگیرند.

 

چرا روند نزولی کریپتو ممکن است شب سال نو پایان یابد؟

 

با وجود این هشدارها اما، بازار کریپتو روسیه رشد قابل توجهی داشته است. خبرگزاری دولتی روسیه «تاس» گزارش داد، «ناتولی آکساکوف» رئیس کمیته بازار مالی دومای روسیه گفته شهروندان این کشور بیش از ۶۷/۵ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. آکساکوف افزود: «باید نحوه برخورد با این پدیده مشخص شود.» مقامات روس می‌گویند اقداماتی را برای مقابله با «سرمایه گذاری‌های پرخطر  شهروندان با سواد مالی پایین که به بازار ارزهای دیجیتال جذب می شوند» اتخاذ کرده اند. با این حال، در حال حاضر شفافیت نظارتی کافی برای سرمایه‌گذاران رمزارز روسی وجود ندارد و مقامات سیگنال‌های متفاوتی درباره اقدامات قانونی آینده ارسال کرده‌اند.

 

آنچه باید برای حفاظت از کیف‌پول رمزارز خود بدانید

 

پیش از این، ماکسیم اورشکین، وزیر توسعه اقتصادی روسیه، سرمایه‌گذاری بیت‌کوین را با قمار مقایسه کرده بود و هشدار داده بود که ارزهای دیجیتال خطرات زیادی برای سرمایه‌گذاران آن دارند. از دیدگاه وزارت دارایی روسیه، این کشور تنها باید به «سرمایه‌گذاران واجد شرایط» اجازه دهد تا تراکنش‌های بیت‌کوین را در صرافی‌ها انجام دهند.

 

 

 

منبع:‌https://www.newsbtc.com/

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار